Sport.pl

Do nowego sezonu Legia będzie przygotowywać się w Austrii

Po kończącym obecny sezon meczu z Górnikiem Zabrze "wojskowi" wyjadą na krótkie urlopy (9-20 czerwca). Na Łazienkowską wrócą 21 czerwca, a już 24 czerwca wylecą na zgrupowanie do Austrii.


Legia będzie się przygotowywać do nowego sezonu w austriackiej miejscowości Leogang. Podopieczni Henninga Berga zamieszkają w hotelu Forsthofgut, gdzie zgrupowania miały m.in. takie drużyny jak Athletic Bilbao, OSC Lille, Dnipro Dniepropietrowsk czy Red Bull Salzburg.

Ośrodek piłkarski w Leogang gościł też m.in. HSV Hamburg, Hoffenheim, VfB Stuttgart, Eintracht Frankfurt i wiele innych znanych zespołów. W 2008 roku do występów na Euro przygotowywała się tam reprezentacja piłkarska Rosji, a przed mundialem 2010 z obiektów w Leogang korzystali Serbowie.

Legia zagra w Austrii dwa mecze sparingowe. 26 czerwca "wojskowi" zmierzą się ze Steauą Bukareszt, drugi mecz rozegrają 3 lipca, ale rywal jeszcze nie jest znany (według wcześniejszych informacji Legia miała grać 30 czerwca z Szachtarem Donieck, ale ten mecz odwołano).

Czy Legia obroni tytuł mistrza Polski?
Więcej o: