Prasa po zwycięstwie nad Wisłą: Rzeźniczak bohaterem, pościg za Lechem trwa [PRZEGLĄD PRASY]

"Obrońcy utrzymują Legię w grze", "Rzeźniczak daje nadzieję", "Wojskowi wciąż walczą" - tak poniedziałkowa prasa komentowała niedzielny mecz Legii z Wisłą


"Przegląd Sportowy": "Obrońcy utrzymują Legię w grze"

Trzeci kolejny mecz ligowy legioniści wygrywają 1:0 i walczą o mistrzostwo Polski. Niedzielny klasyk jednak rozczarował. Mało było futbolu na dobrym poziomie, a więcej walki. Legii niewiele udawało się z akcji, to skorzystała ze swojego dania firmowego, czyli stałych fragmentów gry. Dośrodkował Tomasz Brzyski (10 asysta w sezonie), wykończył Jakub Rzeźniczak i trzy punkty zostały w Warszawie.- pisze "Przegląd Sportowy ""Rzeczpospolita": "Legia wciąż wywiera presję"

Wiosną Legia w niczym nie przypomina drużyny z jesieni, która wydawała się poza zasięgiem reszty stawki. Dziś gdy wygrywa, zwycięstwa musi rywalom wyszarpać, bić się o każdy punkt. A gdy to zawodzi, może liczyć na nieudolność sędziów (jak niedawno z Jagiellonią) albo rywali - jak w niedzielę - pisze "Rzeczpospolita ""Polska the Times": "Duet stoperów przedłużył marzenia o tytule"

Jakub Rzeźniczak strzelił gola, a Igor Lewczuk obronił strzał Semira Stilicia. Dzięki temu Legia wygrała z Wisłą i wciąż jest tylko punkt za Lechem. Po falstarcie rundy mistrzowskiej Legia znowu gra futbol wyrachowany - pisze "Polska the Times ""Fakt": "Defensywa Legii to podstawa"

Drużyna Henninga Berga pozostała w grze o tytuł, ale styl, w jakim stołeczny zespół odniósł zwycięstwo, pozostawiał wiele do życzenia. Legioniści w pierwszej połowie walili głową w mur. Po zmianie stron Rzeźniczak wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Michała Buchalika. Bohater niedzielnego spotkania nie zagra w środowym starciu z Lechią, ponieważ został ukarany ósmą żółtą kartką w tym sezonie. Dla norweskiego szkoleniowca będzie to olbrzymia strata, bo "Rzeźnik" jest jednym z niewielu zawodników, którzy w ostatnich tygodniach utrzymują wysoki poziom - pisze "Fakt ""Super Express": "Rzeźnik" przechytrzył wiślaków"

Przy Łazienkowskiej Legia Warszawa podejmowała Wisłę Kraków i aby nadal liczyć się w walce o mistrzowski tytuł, musiała wygrać spotkanie z "Białą Gwiazdą". Tylko trzy punkty w niedzielnym meczu pozwalały podopiecznym Henninga Berga przedłużyć marzenia o zakończeniu sezonu na pierwszym miejscu przed Lechem i ponowną walkę o Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie. Wygrana z Wisłą Kraków sprawia, że losy tytułu nadal są otwarte, a Legia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - pisze "Super Express "

Czy Legia obroni tytuł mistrza Polski?