Pierwszy transfer Legii? Ale to nie Acoran Barrera Reyes był w Warszawie...

Piątkowy "Przegląd Sportowy" napisał, że 32-letni Hiszpan Acoran Barrera Reyes przyjechał do Warszawy, aby przejść badania medyczne przed podpisaniem kontraktu. Okazuje się, że w stolicy był reprezentant Węgier Nemanja Nikolić, którym też poważnie interesuje się Legia.


TEKST ZAKTUALIZOWANY

Nikolić to 28-letni napastnik urodzony w Serbii, który od wielu lat gra na Węgrzech, a w 2013 roku, po przyjęciu obywatelstwa, debiutował w narodowej reprezentacji.

W lidze węgierskiej Nikolić uchodzi za superstrzelca. Tylko w tym sezonie w 28 meczach zdobył 24 bramki i dołożył do tego osiem asyst. Od 2007 roku w barwach Kaposvári Rákóczi FC i Videotonu 28-latek strzelił aż 139 goli w 239 meczach. - To bardzo dobry, skuteczny napastnik. Chociaż nie imponuje warunkami fizycznymi, to potrafi doskonale zastawić się z piłką, strzelić z dystansu, czy wykończyć akcję głową - mówi David Kaposi, węgierski dziennikarz gazety "Metropol".

Napastnikowi z końcem czerwca wygasa umowa z dotychczasowym pracodawcą, piłkarz chce zmienić klub. W czwartek Nikolić zwiedził stadion Legii, przeszedł badania medyczne i ustalił warunki trzyletniego kontraktu. W piątek wrócił na Węgry.

PIERWOTNA WERSJA TEKSTU

Mistrzowie Polski są bardzo blisko pozyskania Acorana Barrery Reyesa z SD Ponferradiny. "Przegląd Sportowy" poinformował, że 32-letni Hiszpan przyjechał do Warszawy, aby przejść badania medyczne przed podpisaniem kontraktu.

Pierwsze informacje o zainteresowaniu Legii hiszpańskim skrzydłowym pojawiły się w poniedziałek. - To prawonożny skrzydłowy, którego obserwujemy mniej więcej od pół roku. Jeśli podpiszemy z nim umowę, to maksymalnie na dwa lata - usłyszeliśmy przy Łazienkowskiej.

"Przegląd Sportowy" podał, że Barrera Reyes jest już w Warszawie. Zwiedził stadion, rozpoczął poszukiwania odpowiedniego mieszkania, a także przeszedł badania medyczne przed podpisaniem kontraktu. Jego umowa z drugoligową SD Ponferradiną wygasa wraz z końcem czerwca, więc warszawski klub będzie mógł pozyskać go na zasadzie wolnego transferu.

Barrera Reyes zagrał w tym sezonie w 39 meczach Segunda Division, w których zdobył 10 bramek i zanotował 10 asyst. - Acoran to piłkarz obunożny. Świetnie spisuje się w ataku pozycyjnym. Moim zdaniem to jeden z pięciu najlepszych skrzydłowych Segunda Division - mówi Legia.Net Jose Antonio Vicuna, który w tym sezonie pracował na zapleczu Primera Division jako asystent Jana Urbana w Osasunie. - Faktycznie, ma 32 lata, ale wystarczy spojrzeć na to, że w ostatnich latach w ogóle nie miał kontuzji. To bardzo dobry piłkarz - niezwykle szybki i kapitalnie wyszkolony technicznie. Świetnie spisuje się w grze kombinacyjnej - dodaje Hiszpan.

Trener Legii Henning Berg nie chciał komentować prawdopodobnego transferu Reyesa. - Myślę, że mówienie o piłkarzach, którzy są przymierzani do Legii przez cały rok, jest trudne. Wolałbym rozmawiać o graczach, którymi dysponujemy na ten moment. W tej chwili skupiamy się tylko na nich i na niedzielnym meczu z Wisłą - powiedział Norweg na piątkowej konferencji prasowej.

Walcząca o tytuł Legia zagra z Wisłą przy Łazienkowskiej w niedzielę o 15.30.