Henning Berg o Orlando Sa: Na pewno zagra jeszcze nie raz

- Orlando ma duży udział w naszych sukcesach i jestem z niego zadowolony. Wiem, że wolałby grać zawsze, ale nie jest jedynym piłkarzem w kadrze, który by tego chciał - mówił o sytuacji portugalskiego napastnika trener stołecznej drużyny.


Na konferencji prasowej przed meczem z Ruchem Chorzów głównym tematem był Orlando Sa. W ostatnich dniach w prasie pojawiały się informacje, jakoby pewnemu odejścia z Legii Portugalczykowi już całkowicie przestało zależeć na grze. Mówi się o konflikcie pomiędzy Sa a trenerem Bergiem, a także o tym, że reszcie piłkarzy Legii Sa działa już na nerwy.

Trener stołecznej drużyny jest jednak zaskoczony tymi pogłoskami. - Nie wiem, skąd płyną te informacje prasowe. To normalne w takim klubie jak Legia, że dziennikarze interesują się wszystkim, co się dzieje wokół drużyny, ale czasami piszą na tematy, o których nie mają pojęcia, np. o tym, co dzieje się w szatni. Zawsze możemy mieć inne opinie na temat zdarzeń na boisku, ale nie wolno pisać artykułów na podstawie plotek - komentował Berg.

Małą liczbę minut spędzanych przez Sa na boisku szkoleniowiec tłumaczy szerokim składem i konkurencją na pozycji napastnika. - Orlando wystąpił w podstawowym składzie siedem razy w tym roku, a w Legii zawsze będzie konkurencja o miejsce w składzie. Dbam o to, żeby grał odpowiedni skład, i dlatego zawsze będą zmiany. W meczu z Zawiszą zdecydowałem się na Marka Saganowskiego na podstawie formy zawodników w ciągu ostatniego tygodnia, nawet miesiąca. Biorę pod uwagę wiele czynników, a głównym celem jest to, aby Legia wygrywała mecze - mówił Berg.

I dodał: - Orlando ma duży udział w naszych sukcesach i jestem z niego zadowolony. Wiem, że wolałby grać zawsze, ale nie jest jedynym piłkarzem w kadrze, który by tego chciał. W innym polskim klubie pewnie łatwiej byłoby o częstsze występy, ale częścią gry w Legii Warszawa jest to, że trzeba się pogodzić z faktem, że potrzebujemy tutaj dużo więcej niż jedenastu piłkarzy. Orlando na pewno zagra jeszcze nie raz - zadeklarował na koniec trener legionistów.

Zdjęcie adidas Performance PREDATOR LZ FG Korki Lanki black/running white/solar red (M17645) Zdjęcie CNIKE40: piłka Nike Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka meczowa domowa S
adidas Performance PREDATOR... CNIKE40: piłka Nike Adidas Legia Warszawa koszu...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info