Guilherme: Wierzyłem i nadal wierzę w swoje możliwości

PRZEGLĄD PRASY. - Nikt nie wiedział, ile wcześniej przeszedłem i co zrobiłem, żeby być w tym miejscu co teraz. Od początku wiedziałem, że mogę błysnąć w Legii - mówi na łamach ?Przeglądu Sportowego? zawodnik Legii.


Brazylijczyk w Legii przebywa od stycznia 2014 roku. Na początku był tylko wypożyczony do stołecznego klubu, jednak w lutym podpisał kontrakt, którym związał się z Legią na najbliższe trzy i pół roku. - Pamiętam głosy krytykujące mój transfer i to, co się o mnie pisało. Jednak nikt nie wiedział, ile wcześniej przeszedłem i co zrobiłem, żeby być w tym miejscu, co teraz. Od początku wiedziałem, że mogę błysnąć w Legii. Wierzyłem i nadal wierzę w swoje możliwości - komentuje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Guilherme.

W ostatnim meczu z Zawiszą 24-letni piłkarz zagrał na pozycji rozgrywającego. - Jako "dziesiątka" mam najwięcej swobody i mogę dać drużynie bardzo dużo. Z występu przeciwko Zawiszy mogę być zadowolony przede wszystkim dlatego, że wygraliśmy. Taktycznie rozegraliśmy świetnie to spotkanie - ocenia Brazylijczyk.

Guilherme opowiada również o nastrojach w szatni związanych ze słabszymi wynikami. - Presja w takim klubie jak Legia istnieje cały sezon, nie tylko wtedy, gdy nie wygrywamy. Mieliśmy gorszy okres, ale analizowaliśmy dokładnie swoje występy i każdy z nas wiedział, że w końcu sytuacja wróci do normy. Atmosfera w zespole cały czas była bardzo dobra, bo znamy swoją wartość - zakończył legionista.