Piłkarze Legii wracają do zdrowia

PRZEGLĄD PRASY. Henning Berg będzie mógł skorzystać w meczu z Zawiszą z graczy, którzy doznali urazów w Gdańsku - informuje ?Fakt".


W sobotę Legia przegrała z Lechią w Gdańsku 0:1. Istniało ryzyko, że prócz punktów mistrzowie Polski stracą też najważniejszych piłkarzy. W drugiej połowie kapitan drużyny Ivica Vrdoljak zszedł z boiska z kontuzją kolana, a Jakub Rzeźniczak boleśnie zderzył się z bramkarzem gdańszczan Mateuszem Bąkiem.

- Ivica miał problemy z chrząstką stawową i kaletką. To dość bolesny i dokuczliwy uraz kolana, ale na niedzielę wyzdrowieje. W poniedziałek i wtorek miał zabiegi rehabilitacyjne, w środę jest dzień wolny od zajęć. Decydujący będzie czwartek. Jeśli wyjdzie na trening, będzie do dyspozycji trenera - mówi "Faktowi" Jacek Jaroszyński, lekarz Legii. Po meczu w Gdańsku Rzeźniczak udostępnił na Twitterze zdjęcie swojej nogi, na której widniała krwawa pręga. - Kuba miał mocno stłuczony piszczel, paskudnie to wyglądało, bolało, jednak w jego przypadku nie ma mowy, że nie zagra - tłumaczy Jaroszyński. I dodaje: - W podobnej sytuacji jest Michał Kucharczyk. Od kilku miesięcy boli go mięsień przedkolanowy. To efekt przeciążenia, ale uraz jest niegroźny. Zdążył się wykurować. Do formy po urazach wracają Portugalczycy Dossa Junior i Helio Pinto. - W zasadzie Dossa jest gotowy do gry i wszystko zależy od trenera - kończy lekarz.

W niedzielę Legia zmierzy się u siebie z niepokonanym wiosną Zawiszą. Za kartki pauzować będzie Ondrej Duda. Zastąpi go najprawdopodobniej Michał Masłowski. Jeśli do zdrowia nie dojdzie Vrdoljak, swoją szansę dostanie wypożyczony z Tuluzy Dominik Furman.