Dariusz Dziekanowski o Ondreju Dudzie: Brakuje mu przygotowania mentalnego

PRZEGLĄD PRASY. - W jego grze widzę ostatnio dużo niepotrzebnej agresji, złości. Z czego to wynika? Częściowo z frustracji, częściowo z arogancji. Ten chłopak ma dużo atutów, by zostać bardzo dobrym piłkarzem. Brakuje mu niestety mentalnego przygotowania - Dariusz Dziekanowski pisze o Ondreju Dudzie w swoim felietonie dla "Przeglądu Sportowego".


W niedzielę Legia przegrała z Lechią 0:1. W pierwszej połowie za agresywny faul na Grzegorzu Wojtkowiaku z boiska wyleciał Ondrej Duda. Słowacki pomocnik po meczu mówił, że sędzia Bartosz Frankowski tylko czekał, by ukarać go kartką. - Jego tłumaczenia mnie zupełnie nie przekonują - pisze w "Przeglądzie Sportowym" Dziekanowski.

I kontynuuje: - W jego grze widzę ostatnio dużo niepotrzebnej agresji, złości. Z czego to wynika? Częściowo z frustracji, częściowo z arogancji. Ten chłopak ma dużo atutów, by zostać bardzo dobrym piłkarzem. Brakuje mu niestety mentalnego przygotowania - podkreśla były legionista i 63-krotny reprezentant Polski.

Dziekanowski dodaje, że Dudzie brakuje pokory. - Nie nauczył się, że chociaż ma ponadprzeciętny talent, to tak jak każdy inny zawodnik musi zacisnąć zęby i zasuwać na boisku. Jego złośliwe faule wcale nie są wynikiem zaangażowania, determinacji i chęci pomocy drużynie. To wynik egoizmu - pisze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ondrej Duda: Wrócę lepszy i silniejszy

W swoim felietonie Dziekanowski zwraca uwagę również na to, że Słowakowi potrzebne jest wsparcie ze strony sztabu szkoleniowego. Że być może Henning Berg w kilku żołnierskich słowach powinien postawić go do pionu. Zauważa też, że Słowak stracił wiele po odejściu do Chin Miroslava Radovicia. Że w Legii jest niewielu zawodników, którzy potrafią kombinacyjnie grać z Dudą tak, jak robił to Serb.

Duda na Łazienkowską trafił zimą zeszłego roku w ostatnim dniu okienka transferowego (28 lutego). Mistrzowie Polski zapłacili MFK Koszyce za utalentowanego pomocnika 300 tys. euro. Po niespełna roku gry przy Łazienkowskiej o Słowaka pytały i składały oferty (nawet w wysokości 8 mln euro) takie kluby jak Inter, Everton, Tottenham czy Napoli.