Bardzo dobry Kuciak, aktywne skrzydła i skuteczny Sa [OCENY]

Legia Warszawa pokonała 2:0 Piasta Gliwice w meczu 26. kolejki ekstraklasy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) piłkarzy Henninga Berga za to spotkanie.

Duszan Kuciak - 5. Po dobrym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, gdzie obronił rzut karny, Słowak w starciu z Piastem raz jeszcze przypominał zawodnika, którego nazwano najlepszym bramkarzem ekstraklasy. Kuciak pierwszą dobrą interwencją popisał się w 19. minucie. Później jeszcze w imponującym stylu bronił uderzenia Kamila Wilczka i Saszy Żivca.

Bartosz Bereszyński - 3+. Bardzo dobrze wyglądała jego współpraca na prawej stronie, gdzie wspólnie z Guilherme zagrażali bramce gości. Gorzej Bereszyński prezentował się w obronie, gdzie kilka razy zgubił krycie skrzydłowych Piasta.

Jakub Rzeźniczak - 4. Pewny występ zawodnika, który w meczu z Piastem po raz dwusetny zagrał w ligowym meczu w barwach Legii. Rzeźniczak swój jubileusz mógł nawet okrasić golem, ale jego uderzenie z 21. minuty zostało wybite z linii bramkowej.

Igor Lewczuk - 3. Po raz drugi z rzędu znalazł się w podstawowym składzie, ale w sobotę nie zachwycił. Po Lewczuku widać było brak pewności w pojedynkach z obrońcami Piasta, często też szwankowała komunikacja między nim a Jakubem Rzeźniczakiem i Duszanem Kuciakiem.

Tomasz Brzyski - 3+. Pewny w obronie, często pojawiał się na wysokości pola karnego Piasta. Na minus Brzyskiemu należy jednak zaliczyć stałe fragmenty gry, których wykonanie przez lewego obrońcę Legii pozostawiało sporo do życzenia.

Tomasz Jodłowiec - 3+. Dobry w odbiorze, razem z Ivicą Vrdoljakiem zdominował środek pola. W 36. minucie popisał się ładnym podaniem do Orlando Sa, którego Portugalczyk nie był w stanie zamienić na gola. W 64. minucie jego uderzenie głową obronił Dobrivoj Rusov.

Ivica Vrdoljak - 4. Bardzo dobry występ kapitana Legii, który rządził w środkowej strefie boiska. Vrdoljak zaskakująco często brał na siebie odpowiedzialność w rozgrywaniu piłki. W 13. minucie po jego odważnej, indywidualnej akcji, gola mógł strzelić Michał Kucharczyk.

Guilherme - 4+. Po raz drugi z rzędu Brazylijczyk ustawiony został na prawym skrzydle. W meczu z Piastem Guilherme zaprezentował się dużo lepiej niż w środę, kiedy Legia rywalizowała z Podbeskidziem. 24-latek zaliczył asystę przy golu Sa. Pracował też w obronie, tak jak w 64. minucie, kiedy w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do Wilczka.

Ondrej Duda - 3. Przeciętny występ Słowaka. Poza indywidualną akcją w 20. minucie, po której mógł strzelić gola, Duda w starciu z Piastem swoją postawą na kolana nie rzucił. Często cofał się po piłkę, rozgrywał ją do skrzydeł. Przeciętnie wyglądała jego współpraca z Sa.

Michał Kucharczyk - 4+. Bardzo aktywny na lewym skrzydle, często wspomagał w obronie Tomasza Brzyskiego. W 26. minucie dał Legii prowadzenie, w 64. minucie powinien podwyższyć na 2:0, ale w dobrej sytuacji uderzył zbyt lekko.

Orlando Sa - 4+. Po długim czasie oczekiwania, spowodowanym m.in. urazem, Sa doczekał się miejsca w podstawowej jedenastce. I Portugalczyk swoim występem nie rozczarował. W 26. minucie zaliczył asystę przy golu Kucharczyka, a 40 minut później sam wpisał się na listę strzelców po podaniu Guilherme.

Michał Masłowski, Jakub Kosecki, Marek Saganowski - grali za krótko, by ich ocenić.