Plotki transferowe. Jakub Kosecki łączony z FC Luzern

FC Luzern jest zainteresowane transferem skrzydłowego Legii. Agent Koseckiego podjął rozmowy ze szwajcarskim klubem - informuje Wirtualna Polska.


Jakub Kosecki ma w tym sezonie problemy z regularną grą w Legii. W meczu Pucharu Polski z Podbeskidziem zdobył bramkę, ale wcześniej często nie łapał się nawet na ławkę rezerwowych. Po meczu z Lechem o syna głośno upomniał się Roman Kosecki. - Jeżeli nic się nie zmieni, będę syna gorąco namawiał, by w czerwcu zmienił klub - mówił na łamach "Przeglądu Sportowego".

Być może latem "Kosa" rzeczywiście zmieni pracodawcę. Jego transferem zainteresowany jest według informacji Wirtualnej Polski przedostatni zespół szwajcarskiej ekstraklasy FC Luzern. Z Raiffeisen Super League spada tylko jedna drużyna. Po 25 kolejkach tabelę zamyka FC Aarau, które do klubu z Lucerny traci trzy punkty. Trenerem FC Luzern jest mistrz Europy z 1996 roku i były zawodnik Bayernu Monachium Niemiec Markus Babbel.

Zimą Kosecki był blisko transferu do Lechii Gdańsk, ale ostatecznie zdecydował się zostać w stolicy i walczyć o miejsce w składzie mistrza Polski. Jego kontrakt z Legią wygasa 30 czerwca 2017 roku.