Dossa Junior wrócił do treningów. Drobna kontuzja Adama Ryczkowskiego

Dossa Junior ma być do dyspozycji Henninga Berga na sobotnie spotkanie z Piastem Gliwice. W czwartek 28-letni obrońca wrócił do zajęć z drużyną. Indywidualnie trenował tylko Adam Ryczkowski, a Michał Żyro miał zaplanowane lżejsze zajęcia.


Po środowym meczu z Podbeskidziem (4:1) w półfinale Pucharu Polski żaden z legionistów nie narzeka na urazy. A do tego sytuacja kadrowa się poprawia, bo do zajęć wrócił Dossa Junior. Portugalski obrońca z cypryjskim paszportem ostatni mecz w Legii rozegrał na początku marca (ze Śląskiem w PP). Przez ostatni miesiąc głównie się rehabilitował. Ponownie miał problemy z prawą łydką, której kontuzji nabawił się na początku października.

Ale w czwartek Junior dostał od sztabu medycznego zielone światło, by wrócić do treningów. Ma być do dyspozycji trenera na sobotnie spotkanie z Piastem. Niepewni występu są jedynie Ryczkowski i Żyro. Przede wszystkim Ryczkowski, który ma problemy mięśniowe i na razie ćwiczy indywidualnie. Z kolei Żyro w czwartek miał zaplanowane lżejsze zajęcia. Do treningów wprowadzany jest spokojnie po tym, jak dwa tygodnie temu w spotkaniu z Lechem Poznań (1:2) nabawił się kontuzji kostki.

Początek meczu z Piastem Gliwice w sobotę o godz. 20.30.