Przedstawiciele Legii na kongresie europejskich klubów

Przedstawiciele Legii, w tym współwłaściciel klubu Dariusz Mioduski, wzięli udział w kongresie europejskich klubów piłkarskich zrzeszonych w European Club Association, który odbył się 30 i 31 marca w Sztokholmie.


W stolicy Szwecji członkowie delegacji mistrzów Polski wzięli udział w pracach grup roboczych, spotkaniu Subdivision 3 oraz sesji plenarnej. W ramach działalności European Club Association przedstawiciele Legii współtworzą zespół zajmujący się analizą i wypracowaniem nowych rozwiązań w europejskich rozgrywkach klubowych.

Wśród zmian ogłoszonych podczas kongresu znalazły się między innymi te dotyczące zwiększenia puli nagród i dystrybucji łącznych przychodów z rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy wśród europejskich lig i klubów. Zadecydowano też m.in. o wzroście rekompensaty dla klubów za udział zawodników w najbliższych mistrzostwach świata oraz mistrzostwach Europy.

- Konsekwentnie rozwijamy naszą działalność w ramach struktur europejskich - powiedział współwłaściciel Legii Dariusz Mioduski. I dodał: - Ogłoszone w Sztokholmie zmiany oraz zakres obecnych prac w ramach ECA, we współpracy z UEFA, FIFA i innymi organizacjami, pokazują, jak wzrasta rola i znaczenie dobrze zarządzanych klubów. Aktywność w tym gronie jest jednym z głównych filarów naszej długofalowej strategii rozwoju Legii Warszawa.

Na kongresie zaprezentowano także przewodnik po zarządzaniu klubami. Legia była jednym z klubów wizytowanych w ramach prac przy jego tworzeniu. W maju na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się warsztat ECA dotyczący wpływu klubów na zarządzanie i rozwój krajowymi rozgrywkami.