Ursus wygrywa z rezerwami Legii i odrabia stratę do lidera

Ursus Warszawa przed własną publicznością pokonał 2:0 Legię II Warszawa w meczu 20. kolejki trzeciej ligi łódzko-mazowieckiej. Gole dla gospodarzy strzelili Jakub Kabala i Michał Ambrozik.

O pierwszej połowie sobotniego spotkania najlepiej napisać tylko tyle, że się odbyła. Piłkarze obu drużyn grali chaotycznie i niedokładnie, a na boisku nie działo się nic interesującego. Jedyną szansę na zdobycie bramki mieli zawodnicy Jacka Magiery. Po doskonałym podaniu Michała Trąbki w idealnej sytuacji znalazł się Konrad Michalak, ale zamiast do siatki uderzył wprost w Dominika Puska.

Po przerwie do roboty wzięli się faworyzowani gospodarze. W 55. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Legii II Artur Haluch. Po jego złym wyjściu za pole karne z dystansu do pustej bramki uderzał Patryk Kamiński. Na szczęście dla legionistów piłka minimalnie minęła słupek.

Z biegiem czasu przewaga Ursusa stawała się coraz większa. Popisowo funkcjonowała lewa strona "Traktorków", gdzie dobrze radził sobie wprowadzony w przerwie Jarosław Łowicki wspomagany przez grającego na boku obrony Rafała Zaborowskiego. W 73. minucie ten 27-letni zawodnik wyprzedził obrońców Legii, ale uderzył wprost w Halucha. 120 sekund później było już jednak 1:0. Po dośrodkowaniu Łowickiego z rzutu rożnego i ogromnym zamieszaniu w polu karnym gola dla gospodarzy strzelił Jakub Kabala.

Piłkarze Magiery w drugiej połowie nie mieli pomysłu na zagrożenie rywalom. Na dwie minuty przed kocem Ursus strzelił drugiego gola i przypieczętował zwycięstwo. Po kiksie Krzysztofa Cegiełki piłka spadła pod nogi Michała Ambrozika, który mocnym uderzeniem nie dał szans Haluchowi na skuteczną interwencję.

Dzięki tej wygranej piłkarze Ursusa pozostali na drugim miejscu w tabeli i do dziewięciu punktów zmniejszyli stratę do prowadzącego Radomiaka, który w sobotę szczęśliwie zremisował z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Rezerwy Legii po 20 kolejkach zajmują szóstą pozycję.

Kolejne mecze obie drużyny rozegrają w środę. Legioniści w Nowym Dworze Mazowieckim podejmą ŁKS Łódź, a Ursus na wyjeździe zmierzy się ze Startem Otwock.

Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 2:0 (0:0): Kabala (75.), Ambrozik (89.)

Ursus: Pusek - Skowroński, Kabala, Ofmański, Zaborowski, Sztybrych, Kamiński (90. Żebrowski), Ćwik (88. Cegiełka), Słomka (46. Łowicki), Ambrozik, Radionov (83. Malec).

Legia II: Haluch - Turzyniecki, Kochański, Najemski, Rakowski - K. Michalak, Zawal, Małachowski, Kozak (64. Madeński) - Trąbka (74. Nawotka) - Anczewski.