Pierwszy mecz rezerw Legii na nowym stadionie i porażka z Bronią

W 19. kolejce III ligi grupy łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii przegrały w Nowym Dworze Maz. z Bronią Radom 0:3.


Od rundy wiosennej druga drużyna mistrza Polski rozgrywa swoje mecze w Nowym Dworze Maz. Wcześniej grała bliżej Warszawy, w Sulejówku, ale klub nie porozumiał się z władzami tego miasta w sprawie budowy ośrodka treningowego i postanowił zakończyć umowę na wynajmowanie stadionu miejscowej Victorii.

Na wiosnę rezerwy Legii rozegrały już jeden mecz, na wyjeździe pokonały drugą drużynę Pogoni Siedlce 3:0. Takim samym wynikiem skończył się sobotni mecz legionistów na stadionie Świtu, ale trzy punkty pojechały do Radomia. Gole dla gości strzelili Damian Sałek (dwie) i Dominik Leśniewski.

W kadrze meczowej ekipy prowadzonej przez Jacka Magierę znalazło się sześciu piłkarzy z pierwszej drużyny Legii: Konrad Jałocha, Norbert Misiak, Mateusz Wieteska, Bartłomiej Kalinkowski, Robert Bartczak oraz Rafał Makowski, który mecz z Bronią zaczął na ławce.

Po 19 kolejkach III ligi grupy łódzko-mazowieckiej Legia jest szósta (27 pkt), Broń awansowała na trzecią pozycję (31 pkt). Za tydzień legioniści zagrają w derbach Warszawy z drugim w tabeli Ursusem (sobota, godz. 16).

Legia II Warszawa - Broń Radom 0:3 (0:1). Bramki: Sałek (39. min, 80. min), Leśniewski (73. min),

Skład rezerw Legii: Jałocha - Turzyniecki, Wieteska, Kochański, Misiak - Bartczak, Zawal, Kalinkowski (78. Małachowski), Michalak (70. Madeński) - Trąbka - Nawotka (73. Anczewski).

Bijatyki, slipki Borysiuka i Boruc na trybunach. Tak grała Legia z Lechem [ZDJĘCIA]