Polonia, Ursus, rezerwy Legii zaczynają rundę wiosenną. O co będą grać w trzeciej lidze?

Trzy warszawskie drużyny w sobotę rozpoczną wiosenne zmagania w trzeciej lidze. Rezerwy Legii zagrają na wyjeździe z Pogonią II Siedlce, Polonia u siebie z Wartą Sieradz, a Ursus podejmie Omegę Kleszczów.


O co będą grać rezerwy Legii?

W porównaniu z rundą jesienną zmieni się niewiele. Nadal głównym założeniem rezerw będzie ogrywanie zawodników z pierwszego zespołu, niemieszczących się do meczowych "18" u Henninga Berga. - Gramy o jak najlepszy wynik - ja jestem ambitny, zawodnicy też i chcemy wygrać wszystko, co tylko się da - powtarza trener Jacek Magiera. Ale o awansie rezerw Legii do drugiej ligi na Łazienkowskiej jednak głośno nie mówi. A na pewno ciszej niż w zeszłym roku, kiedy ostatecznie zespół Magiery zajął 3. miejsce na koniec sezonu.

W przerwie między rundami druga drużyna Legii rozegrała dziewięć sparingów. Cztery z nich wygrała (z Motorem Lublin 3:0, z Sokołem Serock 5:0, 8:0 z Santosem Świebodzin i 2:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki), trzy przegrała (1:2 ze Zniczem Pruszków, 1:2 z Zagłębiem Sosnowiec i 1:2 z Wartą Poznań), dwa zremisowała (2:2 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i 2:2 ze Skrą Częstochowa). Po 17 kolejkach w trzeciej lidze (grupa łódzko-mazowiecka) zajmuje szóste miejsce. Na inaugurację wiosny rezerwy Legii zagrają na wyjeździe z Pogonią II Siedlce. Początek meczu w sobotę o 15.

O co będzie grać Polonia?

Cięcia budżetowe zimą spowodowały spore przetasowania kadrowe. Zimą Polonię opuściło dziewięciu piłkarzy. Zaraz po ostatnim meczu w ubiegłym roku z klubem pożegnali się dwaj najlepiej opłacani zawodnicy Dominik Lemanek i Wojciech Szymanek. Oprócz nich z Polonią kontrakty rozwiązali także: Michał Steć, Piotr Tyburski, Daniel Ciechański, Dawid Klepczyński, Adrian Ligienza, Rafał Kosiec i Adam Czerkas. Do kadry "Czarnych Koszul" dołączyło zaś 11 nowych piłkarzy. Pierwszym transferem do klubu tej zimy był Michał Zapaśnik, który występował ostatnio w drugoligowym Zniczu Pruszków. Kolejnymi piłkarzami, którzy podpisali kontrakty z Polonią, byli Kamil Tomas, Marcin Bochenek, Bartosz Niksiński, Konrad Cichowski, Przemysław Płacheta, Aleksander Giczela, Grzegorz Janiszewski, Igor Jaszczak, Przemysław Kazimierczak, Donatas Nakrosius. Blisko angażu do "Czarnych Koszul" jest również Michał Gwiazda. Młody pomocnik ma nadal problemy z uzyskaniem swojej karty od Startu Otwock.

Rundę jesienną poloniści zakończyli na 15. miejscu w tabeli z przewagą zaledwie jednego punktu nad strefą spadkową. Marek Końko, nowy trener "Czarnych Koszul", zapowiada jednak, że zamierza walczyć o coś więcej niż utrzymanie. - Chcemy grać ofensywną piłkę i strzelać dużo goli. Liczymy, że będziemy piąć się w górę tabeli - mówi trener.

W przerwie między rundami Polonia rozegrała 13 sparingów - cztery wygrała (1:0 z Bzurą Chodaków, 3:2 z Legionovią Legionowo, 4:2 z Olimpią Zambrów i 2:1 z Motorem Lublin), osiem przegrała (1:4 z Górnikiem Łęczna, 3:4 ze Zniczem Pruszków, 1:4 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, 1:3 z Błękitnymi Raciąż, 0:4 z Olimpią Grudziądz, 0:2 z Pogonią Siedlce, 0:3 z Dolcanem Ząbki i 0:3 z Ursusem Warszawa), jeden zremisowała (1:1 ze Startem Otwock). Na inaugurację wiosny "Czarne Koszule" zagrają na Konwiktorskiej z Wartą Sieradz. Początek meczu w sobotę o 14.

O co będzie grać Ursus?

W zeszłym sezonie Ursus Warszawa wygrał trzecioligowe rozgrywki, ale w barażach, choć najpierw wyeliminował Ślęzę Wrocław, poległ w dwumeczu z Kotwicą Kołobrzeg 2:5. W tym sezonie szanse na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli ma duże. A na pewno największe ze wszystkich warszawskich drużyn. Ale i tak nie będzie to łatwe zadanie. Zespół prowadzony przez Ariela Jakubowskiego jest drugi w tabeli, ale do liderującego Radomiaka Radom traci aż 11 punktów.

Zimą Ursus pozyskał czterech nowych piłkarzy: Piotra Ćwika, Mateusza Malca, Maksyma Wadacha i Roberta Słomkę. Z klubu odeszli zaś: Radosław Jankiewicz, Sebastian Sikora, Damian Krzyżewski, Patryk Łukasik i Patryk Wietrak.

Podczas przygotowań Ursus rozegrał dziesięć gier kontrolnych. Górą był w czterech spotkaniach z rywalami z tego samego lub niższego poziomu rozgrywek (3:2 z Energią Kozienice, 3:0 z Przyszłością Włochy, 2:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki i 3:0 z Polonią Warszawa). W meczach z zespołami I-ligowymi przegrywał wysoko (0:3 z Pogonią Siedlce i 1:6 z Dolcanem Ząbki), uległ też 1:2 Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zremisował trzy spotkania (0:0 ze Zniczem Pruszków, 1:1 z Hutnikiem Warszawa i 2:2 z Ożarowianką).

Na inaugurację wiosny Ursus zagra u siebie z Omegą Kleszczów. Początek meczu w sobotę o 15.