Beznadziejne błędy, beznadziejny wynik, beznadziejna Legia. Mistrzowie zagrali na jedynkę [OCENY]

Legia Warszawa przegrała 0:3 z Ajaksem Amsterdam w rewanżowym spotkaniu 1/16 Ligi Europy i odpadła z rozgrywek. Zobacz, jak (w skali 1-6) oceniliśmy występ mistrzów Polski w tym meczu.

Duszan Kuciak - 1. Słowacki bramkarz w europejskich pucharach zwykle ratował kolegów w beznadziejnych sytuacjach. W rewanżu z Ajaksem był jednym z winowajców doprowadzenia do załamania już na początku meczu. Kuciak nie popisał się przy pierwszym golu Arkadiusza Milika, kiedy nie obronił uderzenia w środek bramki. A po prostym błędzie i wypiąstkowaniu piłki w tłum stojący przed bramką na 2:0 dla Ajaksu podwyższył Nick Viergever.

Łukasz Broź - 1. "Ja czy ty? No dobra, jak nie chcesz, to ja" - tak mogłaby wyglądać rozmowa Brozia z Jakubem Rzeźniczakiem przy pierwszym golu Milika. Prawy obrońca Legii wraz z kolegą z defensywy nie mogli zdecydować się, który z nich ma przypilnować uciekającego reprezentanta Polski. Ostatecznie przy 20-latku stanął Broź. Stanął i czekał, aż Milik, podobnie jak tydzień temu, spokojnie pokona Kuciaka.

Dossa Junior - 1. Jego poślizgnięcie się w 11. minucie ustawiło mecz. Po błędzie Dossy gola numer jeden strzelił Milik. Środkowy obrońca Legii pomylił się też pół godziny później. I znowu jego pomyłkę wykorzystał napastnik reprezentacji Polski. Błędy, błędy, błędy - tyle o występie Juniora.

Jakub Rzeźniczak - 1+. O sytuacji przy golu numer jeden napisaliśmy wyżej. Rzeźniczak lepiej mógł zachować się przy golu numer trzy, kiedy rozpaczliwie i nieskutecznie próbował naprawić błąd Dossy. Plusik za kilka wygranych pojedynków.

Guilherme - 1. W pierwszej połowie meczu w Amsterdamie bez przerwy ogrywał go Anwar El Ghazi. W rewanżu było identycznie. Kolejny poważny test na grę w obronie Guilherme boleśnie oblał. Na odpowiedni poziom w defensywie musi jeszcze długo i ciężko pracować.

Ivica Vrdoljak - 2. W pierwszej połowie bezradny i słaby jak cała drużyna. Po przerwie, w obliczu beznadziejnej postawy ofensywy, starał się napędzać ataki Legii. Najlepszy w drużynie dzięki ambicji w drugiej części gry.

Tomasz Jodłowiec - 1+. Bardzo dobry na początku, popisał się nawet jednym doskonałym otwierającym podaniem do Michała Kucharczyka. Później zagrał jednak niemal tak jak przed tygodniem. Źle w defensywie, nieskutecznie i chaotycznie w przodzie.

Michał Żyro - 1. Dwa dni przed meczem przyznawał, że w Amsterdamie zagrał bardzo słabo. Obiecywał też poprawę, ale tej w rewanżu nie było. Żyro nie stworzył absolutnie żadnego zagrożenia pod bramką rywali. No, chyba że za takie uznamy anemiczne uderzenie z pierwszej połowy, które Cillessen złapał jak podanie. W 60. min zmienił go Jakub Kosecki.

Michał Masłowski - 1. Niewidoczny - to najlepszy przymiotnik charakteryzujący grę Masłowskiego z Ajaksem. Nie podchodził do gry, rzadko próbował brać na siebie ciężar gry. Zdecydowanie daleko mu do poziomu Ondreja Dudy, którego miał zastąpić w dwumeczu z Holendrami.

Michał Kucharczyk - 1+. W pierwszej połowie, nawet przy beznadziejnym wyniku, walczył i biegał. Ale był chaotyczny i nie potrafił zagrozić bramce Ajaksu. W drugiej połowie mógł strzelić honorowego gola, ale w doskonałej sytuacji uderzył piłkę w najwyższe rzędy trybuny południowej.

Orlando Sa - 1. Zagrał jak cała Legia - obiecująco w pierwszych 10 minutach i tyle. Sa często głęboko schodził po piłkę i dobrze ją zastawiał, ale wynikało to głównie z jego nieprzydatności w polu karnym Ajaksu. Napastnik warszawskiej drużyny był na tyle bezradny, że jeszcze w pierwszej połowie spróbował zmiany dyscypliny. Siatkarskiego zagrania nie docenił jednak sędzia, karząc piłkarza żółtą kartką. W 60. min zmienił go Marek Saganowski.

Jakub Kosecki, Marek Saganowski, Helio Pinto - grali za krótko, by ich ocenić.

Zdjęcie ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZAWA 2013/14 G72097 Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie Legia Warszawa - Szalik 22763
ADIDAS KOSZULKA LEGIA WARSZ... Adidas Legia Warszawa koszu... Legia Warszawa - Szalik 22763
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info