Frank de Boer przed meczem z Legią: Chcemy po prostu zagrać swoje

- Będziemy się starać grać swoje i strzelić gola. Jeśli to zrobimy, Legia będzie musiała zdobyć aż trzy bramki - powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Legią trener Ajaksu Amsterdam Frank de Boer. Początek meczu w czwartek o godz. 19, relacja Z czuba i na żywo w Sport.pl.


Czwartkowy mecz odbędzie się przy pustych trybunach. To efekt kary nałożonej przez UEFA na Legię za niewłaściwe zachowanie jej sympatyków w trakcie meczu wyjazdowego z KSC Lokeren w fazie grupowej LE. - Musimy grać na pustym stadionie. Przygotowujemy się do tego już od piątku. W poniedziałek mieliśmy rozbieganie na pustej Amsterdam Arenie, tutaj także przeprowadzimy normalny trening. Legia pewnie też byłaby bardziej zadowolona, grając na pełnym stadionie, ale warunki są takie, jakie są, i nic z tym nie zrobimy - powiedział w środę trener Ajaksu.

- Na pustym stadionie głos się niesie bardzo daleko, co jednak nie oznacza, że będę starał się wpływać na kształt każdej akcji, ale myślę, że będę pokrzykiwał trochę więcej i dawał piłkarzom więcej instrukcji. Mam nadzieję, że nie będę tego musiał robić zbyt często, bo piłkarze sami wzajemnie się motywują - dodał de Boer.

Tydzień temu w Amsterdamie gospodarze wygrali 1:0. Szkoleniowiec Ajaksu zapowiedział, że jego drużyna będzie chciała w Warszawie również strzelić gola. - Będziemy się starać grać swoje i strzelić gola. Jeśli to zrobimy, Legia będzie musiała zdobyć aż trzy bramki, dzięki temu, że zachowaliśmy czyste konto w Amsterdamie - powiedział trener.

- Nie oczekuję, że Legia od początku rzuci się do ataku, ale myślę, że jeśli do końca pierwszej połowy będzie utrzymywał się niekorzystny dla nich wynik, to tak się stanie zaraz po przerwie. Podejrzewam, że wtedy Legia przejdzie do systemu 4-3-3, ale tę taktykę także mamy rozpracowaną. Spodziewam się przede wszystkim, że Legia będzie chciała zdobyć bramkę - dodał.

Początek meczu Legia Warszawa - Ajax Amsterdam w czwartek o godz. 19, relacja Z czuba i na żywo w Sport.pl.

Czy Legia odrobi straty i wyeliminuje Ajax?