De Boer: Skoro Milik mógł strzelić gola mistrzom świata, może strzelić każdemu

PRZEGLĄD PRASY. Na dzień przed meczem Ajaksu z Legią szkoleniowiec holenderskiej drużyny w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? komplementuje swojego napastnika. Początek czwartkowego spotkania w ramach 1/16 finału Ligi Europy o 21.05, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl.


Przed sezonem Arkadiusz Milik został wypożyczony na rok z Bayeru Leverkusen do Ajaksu Amsterdam. Holenderski klub zastrzegł w umowie możliwość transferu definitywnego i wszystko wskazuje na to, że zapis ten wykorzysta. - Wykupimy Arka, chcemy mieć go u siebie w następnym sezonie - mówi Frank de Boer na łamach "Przeglądu Sportowego".

Szkoleniowiec Ajaksu wypowiada się o polskim napastniku w samych superlatywach. - Milik ma ogromną chęć do pracy i doskonalenia się w każdym elemencie. Z każdym miesiącem widzę, że Arek się rozwija. Radzi sobie bardzo dobrze. W lidze strzelił już osiem goli. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale jesteśmy cierpliwi - ocenia napastnika de Boer.

I przyznaje, że wszyscy w klubie byli z niego dumni, kiedy Polska wygrała z Niemcami. - To był jego moment. Oglądałem to spotkanie i byłem pod sporym wrażeniem. Arek pokazał, że potrafi poradzić sobie z dużą presją. Wspaniale jest widzieć zawodnika, który wraca do klubu w dobrym humorze po tym, jak wykonał świetną pracę dla swojego kraju. Byliśmy tutaj z niego dumni. Skoro mógł strzelić gola mistrzom świata, może strzelić każdemu - zakończył szkoleniowiec Ajaksu.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Amsterdamie?