Sport.pl

Henning Berg: Nie słyszałem o żadnych ofertach z innych lig i nie chcę o nich słyszeć

- Jestem pewien, że Luis Van Gaal miał trudne chwile w Manchesterze United, popatrzmy na Jose Mourinho, który kilka lat temu został zwolniony z Chelsea. Dla mnie bardzo ważne jest to, z kim się pracuje i czy dzielimy te same pomysły na dalsze funkcjonowanie klubu - powiedział w rozmowie z Legia.Net Henning Berg.


Szkoleniowiec Legii udzielił serwisowi Legia.Net wywiadu, w którym podsumowuje swoją pracę w stołecznym klubie. Norweski trener dzieli się w nim swoimi wrażeniami z ponadrocznego pobytu w Polsce, opisuje także moment przełomowy w pracy z piłkarzami Legii.

- Zespół odnosił sukcesy, zanim pojawiliśmy się w klubie - powiedział Berg. - Bardzo doceniam to, że drużyna wykazała dużą ochotę do zapoznania się z naszą filozofią pracy. Nie zawsze się to zdarza, że mając już swój styl, drużyna chce się nauczyć czegoś nowego i innego. Na pewno pamiętam sparing z Dynamem Kijów. Wcześniej graliśmy z Otelulem Galati mocniejszym składem i zagraliśmy źle, przegraliśmy 0:2. Zaś na mecz z drużyną z Ukrainy wyszliśmy w większości drugim składem, a Dynamo praktycznie najmocniejszym. Zobaczyłem wtedy, że zespół świetnie wykonywał założenia taktyczne, był zdyscyplinowany. Wygraliśmy 4:0 i drużyna zaczęła wierzyć w sens naszej wspólnej pracy, uwierzyła, że jesteśmy w stanie wygrywać z zespołami, które w teorii są lepsze od nas - dodał.

Berg, który z Legią zdobył mistrzostwo Polski i awansował z nią do 1/16 finału Ligi Europy, zapytany został m.in. o propozycje z innych klubów. Miał mu je ponoć złożyć jeden z klubów Bundesligi.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Nie słyszałem o żadnych ofertach z innych lig i nie chce o nich słyszeć, bo czuję się tutaj naprawdę szczęśliwy. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy zarówno z prezesem, jak i innymi osobami zarządzającymi klubem. Na wiele spraw patrzymy w ten sam sposób i dla mnie jest to bardzo ważne. Jako zawodnik byłem w przeszłości w dużych klubach i wiem, że nie zawsze wszystko układa się tak, jak tego chcemy, nawet jeśli jesteśmy trenerami w najlepszych drużynach. Jestem pewien, że Luis Van Gaal miał trudne chwile w Manchesterze United, popatrzmy na Jose Mourinho, który kilka lat temu został zwolniony z Chelsea. Dla mnie bardzo ważne jest to, z kim się pracuje i czy dzielimy te same pomysły na dalsze funkcjonowanie klubu - stwierdził Berg.

Pełen zapis rozmowy do przeczytania na łamach serwisu Legia.Net.

Więcej o: