Rewolucja w Legii. Na jej mecze będzie można wejść bez karty kibica

Legia likwiduje obowiązek posiadania karty kibica. To znacznie ułatwi wstęp na stadion osobom, które po raz pierwszy chciałyby zobaczyć spotkanie mistrza Polski.


Dotąd było tak: kibic piłkarski, który nigdy nie był przy Łazienkowskiej i przechodząc obok stadionu, zapragnął wejść na mecz Legii, musiał ustawić się w dwóch kolejkach - najpierw do punktu obsługi klienta, gdzie powinien wyjąć z portfela 15 złotych i wyrobić tzw. kartę kibica (m.in. ze swoim zdjęciem, bo ustawa wymaga od organizatora imprezy rejestracji wizerunku), a potem w kolejce do kasy, by dopiero tam z kartą kibica w ręce zakupić bilet.

W praktyce oznaczało to, że na stadion jeździło się dwa razy. Tym, którzy ryzykowali i kartę chcieli wyrobić w dniu meczu, często nie udawało się zdążyć na pierwszy gwizdek. Innych widok długiej kolejki odstraszał, wracali do domu. Trudno też zliczyć fanów, którzy do Łazienkowskiej nawet się nie zbliżali, gdy znajomi powiedzieli im, że przez Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych z 2009 roku wejście na stadion jest tak skomplikowane jak przedarcie się do samolotu na lotnisku.

- Dotąd było tak, że jeśli ktoś przyjeżdżał do Warszawy na spotkanie biznesowe albo zostawał na weekend i chciał wejść na nasz stadion, to często nawet nie wiedział, że musi taką kartę wcześniej wyrobić, więc na meczu się nie pojawiał. Mieliśmy też sygnały, że jest dużo osób, które decyzję o pójściu na stadion podejmują dopiero w dniu spotkania i nie mogły tego dotąd robić. Do tego cała masa ludzi, którzy jak słyszą, że mają wyrobić kartę, to w ogóle rezygnują - mówi prezes Legii i jeden z właścicieli klubu Bogusław Leśnodorski. Stadion Legii od otwarcia w 2010 roku zapełnił się tylko kilka razy, ostatnio średnia frekwencja spadła do około 15 tysięcy.

O zmianie ustawy - obowiązuje od 2009 roku - mówi się od dawna, ale Legia nie chciała czekać. Traciła kolejne miesiące, w czasie których mogła pokazać mecze na swoim stadionie kolejnym fanom futbolu. I znalazła rozwiązanie. Od rundy wiosennej - start w niedzielę z Jagiellonią Białystok o godz. 18 - znosi obowiązek posiadania kart kibica. Teraz wystarczy ustawić się w jednej kolejce do kasy, gdzie kamera zarejestruje wizerunek kibica, pokazać dowód osobisty i kupić bilet. Bez podwójnej opłaty i znacznie szybciej. Pozwala na to obowiązujące prawo, przeprowadzono konsultacje z policją. Legia uważa, że o widza walczy z kinami, teatrami, klubami nocnymi - miejscami, gdzie można wejść prosto z ulicy. Teraz będzie miała równy start.

- Dotychczasowe wymogi zabijały impulsową chęć kupienia biletu. Przez obostrzenia na polskie stadiony przychodzili tylko hardcorowcy - usłyszeliśmy na Legii. Jak bardzo pomoże to frekwencji? - Jeśli na każdym meczu pojawi się kilkaset osób więcej, to zawsze warto to zrobić - mówi Leśnodorski.

Legia wyrobiła dotąd aż 300 tysięcy kart kibica. Co z tymi fanami? Mistrz Polski pobrał od nich jednorazowe opłaty po 15 zł, więc teraz nie chce, aby mieli poczucie, że nabyli towar, który z dnia na dzień można wyrzucić do śmietnika. Niektórzy z nich wyrobili ją przecież tej zimy. Wszyscy posiadacze karty kibica będą odtąd płacić o 5 złotych mniej w porównaniu z fanami, którzy karty nie mają. Koszt zakupu karty zwróci im się już po trzech spotkaniach. Jej posiadacze będą też mieli m.in. możliwość wcześniejszego zakupu wejściówek na mecz, dodatkowo tylko oni będą mogli kupić bilet przez internet. Jak widać - wielu wciąż może opłacać się jej posiadanie, a co najważniejsze - karta kibica ma być odtąd przywilejem i oznaką przywiązania do mistrza Polski. Od rundy wiosennej jej posiadaczom będzie się naliczać spotkania w nowym programie lojalnościowym, który nazywa się "Legiony".

Czym mają być "Legiony? Czytaj więcej >>

Zdjęcie ADIDAS Szal kibica LEGIA WARSZAWA UEFA Zdjęcie Adidas Legia Warszawa koszulka treningowa lw22 Zdjęcie HLEG05: Legia Warszawa - czapka Adidas
ADIDAS Szal kibica LEGIA WA... Adidas Legia Warszawa koszu... HLEG05: Legia Warszawa - cz...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy zniesienie karty kibica podniesie frekwencję na stadionie Legii?