Henning Berg: Radović z Masłowskim? Testujemy różne ustawienia

- Michał Masłowski to bardzo dobry gracz, będziemy go obserwować. Czasem zagra w parze z "Rado", czasem z Orlando, a czasem "Rado" zagra z Orlando lub Marek Saganowski z Orlando itd. Testujemy różne ustawienia - mówi o wariantach gry ofensywnej trener Legii Henning Berg.


W związku z kontuzją Ondreja Dudy, którego powrót na pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy z Ajaksem jest wątpliwy, legioniści muszą znaleźć inne ustawienie formacji ofensywnej. Kto zastąpi Słowaka jako ofensywnego pomocnika grającego za Miroslavem Radoviciem? Z obserwacji treningów Legii podczas zgrupowania w Sotogrande można wywnioskować, że będzie nim Michał Masłowski, którego Legia kupiła niedawno z Zawiszy.

Co na to Berg? - Masłowski to bardzo dobry gracz, będziemy go obserwować. Czasem zagra w parze z "Rado", czasem z Orlando, a czasem "Rado" zagra z Orlando lub Marek Saganowski z Orlando itd. Testujemy różne ustawienia, mamy dobrych zawodników i możemy sprawdzać, jak się prezentują w poszczególnych zestawieniach.

- Przed nami mecze na trzech frontach - w lidze, Pucharze Polski i Lidze Europy. Zaczynamy od małego maratonu, czekają nas spotkania z wymagającymi rywalami. Wszyscy będą mieli okazję się pokazać, więc musimy sprawdzać różne warianty. Czy Masłowski jest gotowy do gry przez 90 minut? Tego jeszcze nie wiemy, o tym przekonamy się po sparingach - powiedział Berg.

Pierwszy sparing w Hiszpanii legioniści rozegrają w czwartek z Dinamem Bukareszt, w piątek zmierzą się z Dnipro Dniepropietrowsk. - Zagramy na dwie jedenastki. Nie powiem, że w czwartek zagra pierwsza, a pojutrze druga, nie chcę tego tak nazywać. Mamy dwie pierwsze jedenastki z bardzo dobrymi zawodnikami, możemy nimi rotować - stwierdził trener Legii.

- W czwartek oczywiście nie zagrają Dossa Junior i Ondrej Duda. Ivica trenuje indywidualnie, ale będzie gotowy do gry - dodał Berg. - Czy zagra Kucharczyk, który był ostatnio lekko przeciążony i ćwiczył indywidualnie? Nie chcemy ryzykować. Gdyby to był mecz ligowy, toby zagrał na pewno, a że to sparing, to... zobaczymy. Michał zagrał bardzo dobry mecz z Zenitem, dobrze wygląda fizycznie, na start sezonu będzie gotów do gry - zakończył Norweg.

Kto, jeśli nie Ondrej Duda, powinien zagrać z Ajaksem obok Miroslava Radovicia?