Łukasz Budziłek: Transfer do Lechii? Niewiele wiem na ten temat

- Niewiele wiem na temat. Właściwie to tylko tyle, co piszą media - powiedział w poniedziałek wieczorem Łukasz Budziłek, który ma się przenieść do Lechii Gdańsk.


Przejście Arkadiusza Malarza do Legii potwierdził już GKS Bełchatów. We wtorek 34-letni golkiper ma dołączyć do legionistów trenujących w Sotogrande, gdzie podpisze dwuipółletni kontrakt. Legia za Malarza zapłaci pół miliona złotych.

Za podobną kwotę do Lechii Gdańsk chce sprzedać Łukasza Budziłka, który we wtorek ma negocjować warunki kontraktu z nowym klubem. Co na to 23-letni bramkarz? - Moja umowa z Legią wygasa za trzy i pół roku. Nie wiem, czy odejdę z niej teraz - powiedział w poniedziałek wieczorem Budziłek. - Czytam, że są takie przymiarki, ale właściwie wiem tylko tyle, co piszą media - dodał.

Legia latem zeszłego roku sprowadziła Budziłka z GKS Katowice. Nie musiała za niego płacić, bo bramkarzowi wygasał kontrakt z pierwszoligowym klubem. Teraz zarobić na nim może około pół miliona złotych, zapewniając sobie również procent od kwoty następnego transferu.