Arkadiusz Malarz w Legii za pół miliona złotych

We wtorek do drużyny mistrza Polski ma dołączyć bramkarz Arkadiusz Malarz. Legia zapłaciła za zawodnika GKS-U Bełchatów 500 tys. złotych.


Trener Henning Berg potrzebuje w drużynie doświadczonego zmiennika dla Duszana Kuciaka. Dwaj rezerwowi bramkarze Legii, Konrad Jałocha i Łukasz Budziłek, mają po 23 lata. Klub z Warszawy zdecydował się na transfer definitywny 34-letniego Arkadiusza Malarza z GKS-u Bełchatów. Piłkarz ma kosztować Legię około 500 tys. złotych. Malarz podpisze z Legią 2,5-letni kontrakt. Do nowej drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim Sotogrande, ma dołączyć we wtorek.

- Pozyskujemy Arka, bo chcemy, żeby na każdej pozycji w drużynie było po dwóch w miarę doświadczonych zawodników. W razie jakiejś kontuzji Duszana zostalibyśmy z dwoma bramkarzami bez doświadczenia. Arek to doświadczenie ma i od razu może wejść do bramki. Rywalizacja pomiędzy Duszanem i Arkiem spowoduje, że każdy z nich będzie pobudzony do pracy i będzie walczyć, żeby być jeszcze lepszym - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor skautingu Legii.

Za podobną kwotę, ok. pół miliona złotych, do Lechii Gdańsk ma przejść Budziłek. Legia zapewniła sobie w kontrakcie procent z kolejnego transferu tego zawodnika. Z kolei z Lechii do GKS-u Bełchatów ma trafić Dariusz Trela.