Henning Berg: Pieniędzy z funduszu nie musimy wykorzystywać już teraz

PRZEGLĄD PRASY. - Dobrze, że klub szuka różnych możliwości finansowych. W Europie korzysta się z podobnych rozwiązań. Najważniejsze jednak, aby pieniądze zostały wydane rozsądnie - tak na łamach ?Przeglądu Sportowego? Henning Berg ocenił pomysł funduszu inwestycyjnego w Legii.


Na początku zeszłego tygodnia Legia ogłosiła nowy model finansowania drużyny. Kilkunastoosobowa grupa inwestorów-kibiców Legii stała się członkami funduszu, który będzie współfinansował transfery mistrza Polski. Zebrano blisko dwa miliony euro, za co zimą sprowadzonych zostanie prawdopodobnie trzech graczy.

Na łamach "Przeglądu Sportowego" do tego pomysłu odniósł się Henning Berg. - Dobrze, że klub szuka różnych możliwości - powiedział. - Mamy pieniądze, które można wykorzystać, ale to nie oznacza, że musimy je natychmiast wydać i kupić zawodnika za dwa miliony euro - stwierdził.

Trener Legii dodał także, że najważniejsze dla niego jest, by pieniądze pochodzące z funduszu wydane były rozsądnie. - Dla nas to duża kwota. My sprzedajemy piłkarzy za tyle, a nie kupujemy. W polskich realiach jesteśmy na dobrej pozycji finansowej, ale na tle naszych pucharowych rywali inaczej to wygląda - skończył.