Lubomir Moravcik: Na Słowacji nie ma zawodnika, który odmówiłby Legii

PRZEGLĄD PRASY. - Dla Słowaków wystarczy fakt, że Ondrej Duda występuje w Legii. To działa na wyobraźnię. Na warszawski klub naprawdę patrzy się u nas z szacunkiem - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Lubomir Moravcik, były reprezentant Czechosłowacji i Słowacji.


Duda na Łazienkowską trafił zimą zeszłego roku w ostatnim dniu okienka transferowego (28 lutego). Mistrzowie Polski zapłacili MFK Koszyce za utalentowanego pomocnika 300 tys. euro. O piłkarza już teraz pytają i składają oferty (nawet w wysokości 8 mln euro) takie kluby jak Inter, Everton, Tottenham czy Napoli.

Czy o jego ewentualnym transferze mówi się na Słowacji? - Wszystko, co napisze się o Dudzie w Polsce, od razu u nas jest cytowane. To gorący temat - mówi w "Przeglądzie Sportowym" Lubomir Moravcik, były pomocnik, a obecnie menedżer piłkarski.

- Spokojnie, nie jestem gotowy na kolejny krok. Potrzebuję jeszcze trochę czasu. Żadnym transferem nie zaprzątam sobie głowy. Zimą na pewno z Legii nie odejdę - zapewnia Duda.

Moravcik zaznacza jednak, że Słowakom wystarczy fakt, że Duda gra w Legii. - Na warszawski klub naprawdę patrzy się u nas z szacunkiem. W nim skupia się wszystko to, czego brakuje piłce na Słowacji: kibice, bogaty właściciel, piękny stadion. U nas nie ma zawodnika, który odmówiłby Legii. Zresztą nie tylko jej, w zasadzie każdemu innemu polskiemu klubowi - uważa Moravcik.

Więcej o: