Henning Berg przedłużył kontrakt z Legią o dwa lata

Legia podpisała w środę nową umowę z norweskim szkoleniowcem. Henning Berg ma pracować przy Łazienkowskiej do końca sezonu 2017/18.


Norweg pracuje w Legii od początku 2014 roku. Wtedy podpisał z drużyną mistrza Polski 2,5-letni kontrakt. W środę klub przedłużył umowę z trenerem o kolejne dwa lata - do końca sezonu 2017/18.

Jako pierwszy poinformował o tym dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Marcin Gazda na Twitterze.

- Henning bardzo dobrze wkomponował się w nasz klub. Dodaje nam jakości w różnych obszarach. Henning chciał związać się z Legią na dłużej, wierzy w nasz projekt i wszyscy jesteśmy przekonani, że wiele jeszcze możemy razem w Legii zrobić. Mam wrażenie, że nasi piłkarze podzielają nasz pogląd, iż Legia jest obecnie miejscem, w którym mogą się harmonijnie rozwijać. Naszym celem pozostaje rozwój drużyny i całego klubu, co pozwoli oczywiście na odnoszenie coraz lepszych rezultatów - powiedział oficjalnej stronie klubu legia.com Dominik Ebebenge, kierownik ds. rozwoju Legii.

W ciągu pierwszego roku pracy przy Łazienkowskiej Henning Berg prowadził Legię w 50 meczach. Bilans norweskiego szkoleniowca jest bardzo dobry: jego zespół wygrał 35 spotkań, pięć zremisował, a 10 przegrał. W 50 meczach Legia strzeliła 101 bramek, a straciła 43.

Że(L)azna jedenastka, czyli podsumowanie tygodnia (7): Belek, Emiraty i rozgrzane głowy