Legia wraca do treningów. Dwa zgrupowania, mocni rywale w sparingach, a potem ważne mecze [HARMONOGRAM]

Pięć sparingów podczas obozów przygotowawczych w Turcji i Hiszpanii, a potem maraton sześciu spotkań w dwa tygodnie, w tym dwumecz z Ajaxem - piłkarzy Legii czeka intensywny początek roku.


Trener Legii Henning Berg już wrócił z urlopu do Warszawy, jego podopieczni mają się stawić w klubie w środę. Drużyna mistrza Polski rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej od testów wydolnościowych i szybkościowych, po czterech zajęć przy Łazienkowskiej wyleci do Turcji na pierwsze zimowe zgrupowanie. W Belek legioniści mają zaplanowane trzy sparingi: 24 stycznia zmierzą się z czeską Viktorią Pilzno, a trzy dni później zagrają dwoma składami z azerskim Karabachem Agdam i rosyjskim Zenitem Sankt Petersburg. Z Turcji wrócą do Polski 28 stycznia.

Na drugi obóz przygotowawczy Legia poleci 31 stycznia na południe Hiszpanii. Na zgrupowaniu w Sotogrande mistrzowie Polski zagrają sparingi z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk i greckim Olympiakosem Pireus. Tej zimy zagraniczni sparingpartnerzy Legii są mocniejsi niż rok temu. Wtedy na obozach w Turcji i Hiszpanii Legia grała z rosyjskim Tomem Tomsk (przegrała 1:3), niemieckim FC Koeln (2:2), ukraińskim Dynamem Kijów (1:0) i rumuńskim Otelulem Gałacz (0:2). Teraz zmierzy się z czterema liderami lig: rosyjskiej, greckiej, czeskiej i azerskiej oraz trzecią drużyną ukraińskiej ekstraklasy.

Z hiszpańskiego obozu legioniści wrócą do Warszawy 10 lutego, a już dwa późnej czeka ich pierwsze spotkanie z meczowego maratonu. We Wrocławiu zmierzą się w ćwierćfinale Pucharu Polski ze Śląskiem.

15 lutego Legia wznowi rozgrywki w ekstraklasie meczem u siebie z Jagiellonią Białystok, a cztery dni później czeka ją bardzo ważne spotkanie w Amsterdamie. W 1/16 finału Ligi Europy zagra z Ajaxem. Po powrocie do kraju 21 lutego zagra w lidze z Koroną, a pięć dni później w rewanżu z Holendrami. 28 lutego pojedynkiem z Podbeskidziem Legia zakończy maraton sześciu meczów w ciągu dwóch tygodni.

Plan zgrupowań, sparingów i meczów Legii w styczniu i lutym:

14-17 stycznia - powrót po przerwie urlopowej i wznowienie treningów w Warszawie

18 stycznia - wylot do Belek w Turcji na pierwsze zgrupowanie

24 stycznia - sparing z Viktorią Pilzno

27 stycznia - sparingi z Karabachem Agdam i Zenitem Sankt Petersburg

28 stycznia - koniec zgrupowania w Turcji i powrót do Warszawy

29-30 stycznia - treningi w Warszawie

31 stycznia - wylot do Sotogrande w Hiszpanii

5 lutego - sparing z Dnipro Dniepropietrowsk

6 lutego - sparing z Olympiakosem Pireus

10 lutego - koniec zgrupowania w Hiszpanii i powrót do Warszawy

12 lutego - mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski ze Śląskiem we Wrocławiu

15 lutego - mecz 20. kolejki ekstraklasy z Jagiellonią Białystok w Warszawie

19 lutego - mecz 1/16 finału Ligi Europy z Ajaxem w Amsterdamie

21 lutego - mecz 21. kolejki ekstraklasy z Koroną w Kielcach

26 lutego - mecz rewanżowy 1/16 finału Ligi Europy z Ajaxem w Warszawie

28 lutego - mecz 22. kolejki ekstraklasy z Podbeskidziem w Warszawie