Sport.pl

Arkadiusz Piech odejdzie na wypożyczenie. Trafi do Bełchatowa

Arkadiusz Piech najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu. Jego nowym klubem będzie GKS Bełchatów.


Piech miał być w Legii alternatywą dla Miroslava Radovicia i Ondreja Dudy, na których regularnie w ataku stawia Henning Berg. Miał rywalizować z Orlando Sa i Markiem Saganowskim o miejsce w składzie, ale tę rywalizację przegrał. Teraz odejdzie na wypożyczenie. Choć już kilka miesięcy temu spekulowało się, że może trafić do Zawiszy, Cracovii albo Śląska, to 29-letni napastnik najbliższe pół roku spędzi w Bełchatowie.

- Rywalizacja w naszym zespole jest bardzo duża i Arek nie dostawał zbyt wielu szans gry. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że powinien sprawdzić się w innym miejscu, tak aby mógł spędzić na boisku więcej czasu - mówi Jacek Mazurek, dyrektor sportowy Legii.

W ostatnich tygodniach Piech dał pretekst władzom mistrzów Polski, by rozwiązali z nim umowę. W nocy z 26 na 27 grudnia został zatrzymany przez policję w świdnickim szpitalu "Latawiec" i oskarżony o pobicie lekarza dyżurnego. W klubie z Łazienkowskiej do całej sprawy podchodzą jednak ostrożnie i do czasu jej rozstrzygnięcia bronią zawodnika.

Piech trafił do Legii latem z Zagłębia Lubin za 200 tys. euro. Wielkim zwolennikiem jego transferu był Henning Berg. Szybko jednak okazało się, że piłkarz nie może odnaleźć się przy Łazienkowskiej. 29-letni napastnik nie znalazł się w kadrze Legii na Ligę Europy. W ekstraklasie większość czasu spędził poza składem (zagrał w czterech meczach), strzelając gole tylko w trzecioligowych rezerwach (pięć bramek w sześciu spotkaniach).

Kontrakt Piecha z Legią wygasa w czerwcu 2017 roku.

Więcej o:
Komentarze (3)
Arkadiusz Piech odejdzie na wypożyczenie. Trafi do Bełchatowa
Zaloguj się
 • osiedlowybandyta

  Oceniono 18 razy 4

  A taki cwany był, taki warszawski :)

 • janusz36

  Oceniono 19 razy 1

  no, no... jak juz Legia wypożycza takich jak Piech...
  ciekaw jestem tego Piecha w GKS, w końcu tam wlaczą o puchary a nie utrzymanie, więc dla zawodnika to świetny ruch i GKSu napewno też

 • oklodz61

  Oceniono 20 razy -2

  Po kiego grzyba ten klub jest w ekstraklasie? I tak kibiców z Łodzi i okolic nie przyciągną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX