Krystian Bielik o transferze do Arsenalu: Podjąłem już decyzję

Transfer Krystiana Bielika do Arsenalu Londyn zdaje się być coraz bardziej realny. - Ja decyzję już podjąłem, ale nie chcę za bardzo o niej rozmawiać. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i kluby się dogadają - powiedział w rozmowie z portalem Lm.pl piłkarz Legii.


O zainteresowaniu Bielikiem ze strony Arsenalu mówi się od kilku tygodni. Klub z Londynu chce zapłacić za 17-letniego środkowego pomocnika Legii 2 mln euro i wydaje się być zdeterminowany, by pozyskać go jak najszybciej. Arsene Wenger przekonywał niedawno młodego gracza Legii, że chciałby jak najszybciej zacząć z nim pracę, obiecał mu także treningi z pierwszym zespołem.

Sam Bielik na łamach Portalu Wielkopolski Wschodniej przyznał, że podjął już decyzję w tej sprawie. - Nie chcę za bardzo o niej rozmawiać. Legia podała na swojej stronie, że nie może się z Arsenalem troszkę dogadać, ale podobno pierwszą propozycję w negocjacjach zawsze się odrzuca. Podchodzę do tego spokojnie, mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku i kluby się dogadają. Wszystko zostawiam swojemu menedżerowi, który informuje mnie o każdym kroku, każdym zainteresowaniu - powiedział.

Bielik w niedzielę skończył 17 lat. Dotychczas w barwach Legii pięciokrotnie wystąpił w ekstraklasie, raz zagrał w Lidze Europy. Do zespołu mistrza Polski trafił z Lecha Poznań.