Plotki transferowe. Słoweński talent z rankingu "100" trafi do Legii?

Legia Warszawa interesuje się słoweńskim ofensywnym pomocnikiem Benjaminem Verbiciem z NK Celje. Mistrzowie Polski są w stanie zapłacić za reprezentanta słoweńskiej młodzieżówki 700 tys. euro - informuje serwis ekipa24.si.


21-letni Verbić rozgrywa świetny sezon w barwach NK Celje. Klub, który w ubiegłym sezonie zajął ósme miejsce w słoweńskiej ekstraklasie, w tym jest na trzecim miejscu, między innymi dzięki dobrej postawie lewoskrzydłowego. W 19 meczach tego sezonu Benjamin Verbić strzelił dziewięć goli i miał siedem asyst. Jest wiceliderem w obydwu klasyfikacjach w lidze.

Jak informuje słoweński serwis ekipa24.si, pozyskaniem ofensywnego pomocnika zainteresowany jest mistrz kraju Maribor i Legia Warszawa. Według serwisu stołeczny klub już nawet uzgodnił wstępne warunki kontraktu i jest gotowy wyłożyć za reprezentanta słoweńskiej młodzieżówki 700 tys. euro.

W sumie w barwach Celje Verbić rozegrał 104 mecze, strzelił 28 goli, miał 19 asyst. W reprezentacji do lat 21 zaliczył do tej pory cztery występy (jeden gol).

W najnowszym rankingu serwisu ibwm.com stu największych piłkarskich talentów oprócz Ondreja Dudy z Legii jest też właśnie Benjamin Verbić.