Michał Żyro: Ajax to najtrudniejszy rywal Legii od lat

- To zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik, z jakim Legii przyszło rywalizować na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Ajax jest lepszym zespołem niż Celtic - powiedział o wyniku losowania 1/16 Ligi Europy skrzydłowy Legii Michał Żyro.


W zakończonym losowaniu par 1/16 finału Ligi Europy Legia trafiła na Ajax Amsterdam. Holenderska drużyna sezon w europejskich pucharach rozpoczęła w Lidze Mistrzów, ale udział w niej zakończyła na fazie grupowej. Podopieczni Francka de Boera musieli uznać wyższość Barcelony i PSG, ale dzięki wyprzedzeniu APOEL-u zakwalifikowali się do rozgrywek LE.

- Czekają nas dwa ekscytujące mecze, mierzyć się z taką marką jak Ajax to naprawdę wielka sprawa - skomentował na gorąco losowanie skrzydłowy Legii Michał Żyro. - Holendrzy odpadli z Ligi Mistrzów, ale grali w bardzo trudnej grupie z PSG i Barceloną. Jestem przekonany, że nasi rywale nie potraktują rozgrywek Ligi Europy z przymrużeniem oka i będą chcieli zajść w nich jak najdalej. To zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik, z jakim Legii przyszło rywalizować na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Ajax jest lepszym zespołem niż Celtic - jest lepiej poukładany taktycznie, a w kadrze ma dużo lepszych zawodników - dodał.

Zawodnikiem holenderskiej drużyny jest były napastnik Górnika Zabrze i reprezentacji Polski Arkadiusz Milik. - Rozmawiałem z Arkiem na temat Ajaksu na zgrupowaniu reprezentacji. Jest bardzo zadowolony z pobytu tam - gra w bardzo silnej lidze, i jak widzimy w ostatnim czasie, odnajduje się tam coraz lepiej i strzela gole. Poziom Eredivisie jest znacznie wyższy pod każdym względem od naszej ekstraklasy. Czeka nas bardzo trudne zadanie - zakończył Żyro.

Pierwsze mecze 1/16 finału LE zostaną rozegrane 19 lutego 2015 roku, spotkanie rewanżowe - tydzień później.