Ivica Vrdoljak: Celtic? Już raz pokazaliśmy, kto jest lepszy. Wolę Aalborg, bo chcę awansować

PRZEGLĄD PRASY. - Na kogo chciałbym trafić? Na Aalborg albo Young Boys Berno. Na silniejszego rywala poczekam do następnej rundy - przyznaje w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" kapitan Legii Ivica Vrdoljak. Dziś losowanie par 1/16 finału Ligi Europy. Relacja na żywo od 12 w Sport.pl.


Dziś o 13 piłkarze Legii Warszawa poznają swojego rywala w 1/16 finału Ligi Europy. W gronie potencjalnych rywali znalazł się m.in. Celtic, z którym Legia dwukrotnie wygrała w eliminacjach do Ligi Mistrzów, ale mimo to odpadła ze względu na błąd proceduralny. Ivica Vrdoljak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że nie chciałby ponownie spotkać się ze szkocką drużyną.

- Już raz, w letnich eliminacjach, pokazaliśmy, kto jest lepszy - przyznał Vrdoljak. - Chciałbym zagrać z Aalborgiem albo Young Boys Berno. Na silniejszego rywala zaczekam do następnej rundy. Chcę, by po losowaniu to Legia była faworytem. Trafimy na Romę, Sevillę, czy Liverpool i będziemy szukać alibi przed spotkaniem. Nie chcę słyszeć: "Nie mamy nic do stracenia" - dodał.

Kapitan Legii przyznał także, że w meczach 1/16 finału liczy na wsparcie kibiców. Przypomnijmy, że UEFA za rasistowskie zachowania kibiców ukarała Legię dwoma meczami przy pustych trybunach - pierwszym było zwycięstwo nad Trabzonsporem (2:0). - Czwartkowym meczem chcieliśmy podziękować kibicom za udany rok. Mam nadzieję, że ci którzy pohukiwali w Lokeren nie są rasistami, tylko robili to głupoty. Dla takiego zachowania nie ma miejsca na stadionie. Mam nadzieję, że UEFA uwzględni nasze odwołanie i kibice wrócą na trybuny na 1/16 finału - przyznał Vrdoljak.

Pomocnik stołecznego zespołu dodał także, że jest dumny z osiągnięć swojego zespołu. - Jako pierwsi wygraliśmy grupę w europejskich pucharach, zmierzamy po trzecie z rzędu mistrzostwo Polski - wcześniej oficjalnie nikt tego w Legii nie dokonał. Mam tylko nadzieję, że w Europie nie skończy się na 1/16 finału. Celem jest mistrzostwo, bo to podstawa, by walczyć o Ligę Mistrzów. Możemy stworzyć jedną z najlepszych drużyn w historii klubu - skończył Chorwat.

Z kim chciałbyś, żeby zagrała Legia w 1/16 finału Ligi Europy?