Henning Berg: Wolałbym trafić na słabszy zespół niż Sevilla czy Wolfsburg

- Życzenia przed losowaniem? Myślałem, że najpierw będą życzenia świąteczne... Nie, chyba nie mam życzeń. W 1/16 finału nie będzie słabych drużyn - na drugich pozycjach są przecież takie zespoły jak Sevilla czy Wolfsburg. Wolelibyśmy trafić na słabszy zespół niż te wymienione - mówił po wygranej z Trabzonsporem trener Legii Henning Berg.


Zapytany na gorąco po meczu o poniedziałkowe losowanie, Berg prawdopodobnie nie znał jeszcze wszystkich potencjalnych rywali swojej drużyny. Norweski trener Legii mówił: - Tam nie będzie już słabych drużyn, będą tylko silne zespoły. Nie myślałem jeszcze o losowaniu, ale przecież na drugich pozycjach są takie zespoły jak Sevilla czy Wolfsburg. Wolelibyśmy trafić na słabszy zespół niż te wymienione. Ale czeka nas fajna przygoda, szkoda jedynie, że znów przy pustych trybunach.

Losowanie 1/16 finału LE odbędzie się w poniedziałek o 13 w Nyonie. Potencjalni rywale Legii to Ajax Amsterdam, Anderlecht Bruksela, AS Roma, Liverpool, Aalborg, Celtic Glasgow, Dnipro Dniepropietrowsk, Guingamp, PSV Eindhoven, Sevilla, Torino, Tottenham, Villarreal, Wolfsburg, Young Boys Berno.

Berg skomentował też spotkanie z Trabzonsporem. - Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa naszego zespołu z drużyną na dobrym europejskim poziomie. Graliśmy często z kontrataku, utrzymaliśmy niezłą koncentrację, zdobyliśmy dwie bramki, ale wcześniej zmarnowaliśmy nieprawdopodobne sytuacje. Jedną miał Orlando. Przy pierwszym trafieniu piłka wpadła do siatki dopiero przy czwartej dobitce - niesamowite, ale bramka została odczarowana. Oglądaliśmy dobry mecz, zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Zasłużenie wygraliśmy, 2:0 jest rezultatem sprawiedliwym.