Zawieszenie Tomasza Jodłowca szansą dla Krystiana Bielika?

PRZEGLĄD PRASY. Gdy za czerwoną kartkę w meczu z Pogonią zawieszony na trzy meczem został Tomasz Jodłowiec, w środku pomocy obok Ivicy Vrdoljaka w najbliższych meczach Legii ma występować 16-letni Krystian Bielik - pisze ?Przegląd Sportowy?.


Jodłowiec opuści trzy ligowe mecze z GKS Bełchatów, Cracovią i Górnikiem Zabrze. Trener Henning Berg obok Vrdoljaka może postawić w tych spotkaniach na Bielika lub Bartłomieja Kalinowskiego. Według "Przeglądu" pierwszym wyborem może być Bielik.

- Jeśli trener na mnie postawi, nie będę miał wielkiej tremy. Zawsze staram się wychodzić na boisko wyluzowany. To bardzo pomaga mi w grze - mówi Bielik, który u Berga dwukrotnie zagrał w lidze od pierwsze minuty - wyróżnił się z Koroną, słabiej wypadł z Piastem. W tym drugim spotkaniu Bielik został zmieniony w przerwie przez Jodłowca.

Młody legionista wzoruje się na reprezentancie Polski. - Staram się jak najwięcej nauczyć od Tomka. Ma imponujący przegląd pola, świetnie porusza się po boisku. Mówimy na niego czołg, bo jak się rozpędzi, to wszystkich rozjeżdża. Można powiedzieć, że jest dla mnie wzorem do naśladowania.

Bielik mówi też, że w Legii poprawił się, jeśli chodzi o kwestie taktyczne, ale musi wzmocnić się fizycznie. - Większość rywali jest jeszcze ode mnie silniejsza. Kiedy walczę w pojedynku główkowym, łatwo mnie przepchnąć - mówi 16-letni pomocnik.