Jan Urban: Radović przydałby się u nas w Osasunie

- Porozgrywałby nam trochę, strzelił parę goli - zawodnika na jego poziomie zawsze dobrze mieć u siebie - mówi o piłkarzu Legii Miroslavie Radoviciu jego były trener Jan Urban w rozmowie z serwisem sport.tvp.pl.


Były trener Legii pracuje obecnie z drugoligową Osasuną, która nękana jest problemami finansowymi, po jedenastu kolejkach zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli Segunda Division. Czy któryś z piłkarzy z polskiej ligi przydałby się Urbanowi w jego klubie?

- Miro Radović. Porozgrywałby nam trochę, strzelił parę goli - zawodnika na jego poziomie zawsze dobrze mieć u siebie - mówi w wywiadzie dla serwisu sport.tvp.pl były szkoleniowiec Legii.

Według Urbana Legii trudno będzie w tym sezonie odebrać mistrzowski tytuł. - Jeśli któraś z drużyn miałaby tego dokonać, to tylko teraz, gdy Legia gra na trzech frontach i rotuje składem. Póki co nie widzę takiego zespołu, a wiosną, kiedy warszawianie złapią rytm, bardzo trudno będzie ich pokonać - twierdzi trener.

Z czego to wynika? - Legia osiągnęła stabilność, umiejętnie miesza doświadczenie z młodością, a co rundę sprowadza się do Warszawy jednego-dwóch solidnych zawodników, którzy od razu zwiększają rywalizację w składzie. To bardzo mądrze prowadzony zespół i wzór dla wszystkich klubów Ekstraklasy - podkreśla Urban.

Więcej o: