Przychodnia lekarska na stadionie. Legia podpisała umowę z centrum medycznym Enel-Med

Centrum Medyczne Enel-Med i Legia Warszawa podpisały umowę, na mocy której firma objęła opieką medyczną zawodników Legii Warszawa. Podpisanie umowy jest oficjalnym potwierdzeniem współpracy, która rozpoczęła się w połowie 2014 r. - poinformowała oficjalna strona klubu.


O umowie poinformowano w środę na konferencji prasowej na stadionie Legii. "Jako dostawca usług medycznych dla klubu i kibiców Legii oraz sportowców wszystkich dyscyplin o różnym poziomie zaawansowania, Enel-Med zapewni opiekę medyczną na najwyższym poziomie zarówno w placówkach już istniejących - w tym w szczególności w Szpitalu Centrum, specjalizującym się w ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki - a także w powstającej na terenie stadionu Legii specjalistycznej przychodni medycyny sportowej" - czytamy na stronie legia.com.

- Legia Warszawa, nie bojąc się podejmować pionierskich decyzji, zawsze stanowi wzór do naśladowania przez inne sportowe organizacje w kraju. Zapewnienie opieki medycznej przez Enel-Med oraz otwarcie placówki na terenie naszego stadionu jest kolejnym tego przykładem. Nie ulega wątpliwości, że dbanie o dobrą kondycję stanowi jeden z priorytetów każdego sportowca. Skoro staramy się zaszczepiać w kibicach Legii takie sportowe wartości jak zasada fair-play czy sprawiedliwość, chcemy im również pomóc zadbać o swoje zdrowie. Firma Enel-Med i prezentowane przez nią wartości idealnie współgrają z tymi, które są cenione przez nasz klub - mówi prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Na stadionie Legii będzie działać ogólnodostępna przychodnia enel-sport, która ma w ofercie kompleksowe badania dla dzieci, młodzieży, dorosłych sportowców oraz osób amatorsko lub rekreacyjnie uprawiających różne dyscypliny sportowe. Kibice Legii, którzy mają wykupione karnety, mogą liczyć na zniżki w nowej przychodni.