Michał Żyro: Mecz Polski ze Szkocją będzie inny niż starcie Legii z Celtikiem

- Mecz ze Szkocją jest dla nas ważny. Być może nawet ważniejszy niż sobotnie spotkanie z Niemcami, ponieważ Szkoci są jednym z naszych bezpośrednich rywali w walce o drugie i trzecie miejsce w grupie - mówi w rozmowie z brytyjskimi mediami skrzydłowy Legii Warszawa Michał Żyro.


Na poniedziałkowej konferencji prasowej przed wtorkowym meczem na Stadionie Narodowym o pamiętną sprawę wyrzucenia Legii z eliminacji Ligi Mistrzów spytany został Artur Boruc. Bramkarz reprezentacji Polski na ten temat wypowiadać się nie chciał. Kilka słów w rozmowie z brytyjskim "Daily Record" poświęcił tej sprawie natomiast Żyro.

- Mam ambiwalentne wspomnienia z pojedynków ze szkockimi drużynami. Przeciwko Celticowi na boisku wszystko ułożyło się wspaniale, natomiast poza nim spotkał nas koszmar. Kiedy dowiedziałem się, że jednak nie zagramy w fazie play-off Ligi Mistrzów, czułem się fatalnie - wspomina w rozmowie z brytyjskim dziennikiem skrzydłowy Legii.

I dodaje: - Jestem jednak osobą, która nie patrzy wstecz. Już w kolejnym meczu, kiedy wiedzieliśmy, że w LM nie wystąpimy, zapomniałem o sprawie. Teraz o tym już nie myślę. Przed starciem ze Szkotami po dwumeczu z Celtikiem mogę czerpać jedynie pewność siebie wynikającą z moich dobrych występów. We wtorek czeka nas inna sytuacja - w meczu zagrają inne drużyny i inni piłkarze.

W sobotnim wygranym spotkaniu z Niemcami Żyro nie zagrał. Niewykluczone jednak, że we wtorkowym starciu ze Szkotami otrzyma swoją szansę. Zawodnik w rozmowie z dziennikiem podkreśla jednak, że najważniejsza jest wygrana zespołu.

- Mecz ze Szkocją jest dla nas ważny. Być może nawet ważniejszy niż sobotnie spotkanie z Niemcami, ponieważ Szkoci są jednym z naszych bezpośrednich rywali w walce o drugie i trzecie miejsce w grupie - zapowiada Żyro.

Czym zdaniem skrzydłowego Legii Polacy mogą zaskoczyć reprezentację Szkocji? - Mamy mocny zespół, a każdy kibic na świecie zna Roberta Lewandowskiego. Jesteśmy jednak równie mocni w innych miejscach na murawie. Posiadamy m.in. trzech świetnych bramkarzy w postaci Wojtka Szczęsnego, Łukasza Fabiańskiego i Artura Boruca.

- Kadra jest szeroka, a ponadto jest w niej odpowiednia równowaga między atakiem i obroną. Nasz selekcjoner na pewno wybierze najlepszych zawodników na to spotkanie. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej i naszym celem jest zajęcie pierwszego miejsca w grupie - kończy Żyro.