Tomasz Jodłowiec nie zagra ze Szkocją. Zastąpi go Krzysztof Mączyński?

- Tomek zostaje na zgrupowaniu, ale we wtorek nie zagra. Skręcił staw skokowy - poinformował lekarz kadry Jacek Jaroszewski na konferencji prasowej przed spotkaniem Polska - Szkocja (początek 20.45, relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live).


Poniedziałkowa konferencja prasowa reprezentacji Polski rozpoczęła się od komunikatu doktora drużyny. Jacek Jaroszewski od razu zdradził, że w meczu ze Szkocją nie zagra Tomasz Jodłowiec. Piłkarz Legii Warszawa doznał kontuzji kostki, ale zostaje z reprezentacją do czasu spotkania.

- Tomek zostaje na zgrupowaniu, ale we wtorek nie zagra. Skręcił staw skokowy - poinformował lekarz kadry. - Bardzo żałujemy, Tomek wykonał świetną pracę z Niemcami, ale skupiamy się na tym, co będzie jutro - przyznał Adam Nawałka - Na pewno wybierzemy tak, by drużyna była optymalnie zestawiona - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Pierwsze informacje o tym, że Jodłowiec ma problem ze stawem pojawiły się już wczesnym popołudniem. Ale gdy pytaliśmy piłkarza, mówił że choć uraz rzeczywiście jest ("Staw mam nadgryziony po zderzeniu z rywalem"), to stan się poprawia. Nieoficjalnie wiadomo, że trener skłania się by pomocnika Legii zastąpić raczej Krzysztofem Mączyńskim, a nie strzelcem drugiego gola w meczu z Niemcami, Sebastianem Milą.

Były też wątpliwości co do stanu zdrowia Jakuba Wawrzyniaka, który nie dokończył meczu z Niemcami. Ale piłkarz Amkaru Perm, mimo drobnych problemów, ma być gotowy do gry.

Po dwóch kolejkach Polska jest liderem grupy D. Biało-czerwoni mają sześć punktów i bilans bramkowy 9:0. Na drugim miejscu jest Irlandia, także z sześcioma punktami. - Po meczu z Niemcami była olbrzymia radość. Ale dopiero spotkanie ze Szkotami udowodni, że idziemy w dobrym kierunku - przyznał Nawałka.