Legia zagra z Metalistem w Kijowie, ale nie na Stadionie Olimpijskim

Mecz trzeciej kolejki Ligi Europy pomiędzy Legią a Metalistem Charków odbędzie się 22 października na stadionie Dynama w Kijowie - informuje serwis Legia.Net.


W trzeciej kolejce Ligi Europy Legia zmierzy się na wyjeździe z Metalistem Charków. Mecz miał zostać początkowo rozegrany 23 października we Lwowie, ponieważ na spotkania w Charkowie nie zgadza się UEFA. Miasto jest położone zbyt blisko strefy działań militarnych na wschodniej Ukrainie.

Pomysł z rozegraniem meczu we Lwowie, gdzie Metalist grał z Trabzonsporem, jednak upadł, spotkanie przeniesiono ostatecznie do Kijowa i przesunięto o jeden dzień wcześniej.

Początkowo podawano, że legioniści zagrają na Stadionie Olimpijskim, który może pomieścić 70 tys. kibiców, ale jak informuje serwis Legia.Net, mecz zostanie rozegrany na stadionie Dynama Kijów. Na Stadionie Olimpijskim 23 października swój mecz w Lidze Europy zagra Dnipro Dniepropietrowsk, który również nie może gościć meczów w europejskich pucharach na swoim obiekcie.

Stadion Dynama ma pojemność 17 tys. widzów. Mecz Legia - Metalist Charków odbędzie się 22 października, początek zaplanowano na godz. 18 polskiego czasu.