Agresja i konsekwencja kluczem do wygranej z Trabzonsporem [OCENY]

Legia Warszawa pokonała Trabzonspor 1:0 w wyjazdowym meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zobacz, jak oceniliśmy (w skali 1-6) występ podopiecznych Henninga Berga w tym spotkaniu.


Duszan Kuciak - 5. W meczu z Trabzonsporem pokazał, że informacje o obniżce jego formy są mocno przesadzone. Słowak w pierwszych 40 min był praktycznie bezrobotny. Później jednak bronił jak w transie. Kuciak pewnie odbijał i łapał uderzenia z dystansu, nie dał się też zaskoczyć Yilmazowi, który próbował pokonać go strzałem głową. Nad słowackim bramkarzem czuwała też opatrzność, bo jego sprzymierzeńcem okazała się m.in. poprzeczka.

Łukasz Broź - 4+. Bardzo pewny występ prawego obrońcy Legii. Chociaż w ofensywie nie dawał zespołowi wiele, to w obronie był niemal bezbłędny. Broź dobrze radził sobie w pojedynkach z aktywnym i szybkim Warisem.

28-latek wygrał osiem z dziewięciu pojedynków, miał też sześć przechwytów, a każda z pięciu prób wybicia piłki kończyła się powodzeniem.

Dossa Junior - 4. Do 70. min grał bez zarzutów. Później w odstępie niespełna pięciu minut dwukrotnie zostawił zbyt wiele miejsca Oscarowi Cardozo. Portugalczyk w 75. min po błędzie środkowego obrońcy Legii powinien wyrównać, ale w doskonałej sytuacji strzelił obok bramki.

Sporo do życzenia pozostawiały długie podania w wykonaniu Juniora. Żadna z czterech prób nie zakończyła się bowiem powodzeniem. W końcówce sprytnie kradł cenne dla warszawian sekundy.

Jakub Rzeźniczak - 5. Bezbłędny występ 27-letniego obrońcy mistrza Polski. Rzeźniczak w obronie był zawsze tam, gdzie defensywa potrzebowała go najbardziej. Stoper Legii zanotował 10 wybić piłki i każde było zagraniem udanym. Doskonale radził sobie także w pojedynkach główkowych, zwłaszcza po stałych fragmentach gry tureckiej drużyny.

Tomasz Brzyski - 4. Brzyski, podobnie jak Broź, w ofensywie nie dał Legii wiele, ale za to do bólu skuteczny był w obronie. Lewy obrońca Legii zaliczył jeden odbiór i sześć skutecznych wybić piłki spod pola karnego.

Ivica Vrdoljak - 4+. Agresywny i skuteczny w odbiorze. Vrdoljak w meczu z Trabzonsporem faulował siedem razy, ale zanotował też cztery odbiory i trzy przechwyty. W 16. min asystował przy jedynym golu autorstwa Michała Kucharczyka.

Tomasz Jodłowiec - 4. Pięć na siedem prób jego odbioru kończyło się powodzeniem. Po jednej z nich w 16. min asystę zanotował Vrdoljak. Jodłowiec, podobnie jak kapitan Legii w defensywie był nie tylko skuteczny, ale i agresywny, popełniając siedem fauli.

Michał Żyro - 3. Przeciętny występ 22-latka w ofensywie. Żyro w meczu z Trabzonsporem nie dośrodkowywał ani razu, podawał na średnim poziomie 58 proc. Dużo aktywniejszy był w defensywie, gdzie popełnił aż dziewięć fauli. W konsekwencji w 88. min otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Ondrej Duda - 3. Pierwsza połowa w wykonaniu Słowaka była bardzo słaba. W drugiej Duda obudził się, w 61. min kapitalnie podawał do Kucharczyka, który zmarnował doskonałą sytuację. Z upływem czasu widoczny był coraz większy brak sił, co przełożyło się na pasywną postawę pomocnika w defensywie.

Michał Kucharczyk - 4+. W meczu z Lokeren fantastycznie asystował, w starciu z Trabzonsporem sam rozstrzygnął losy spotkania. W 16. min Kucharczyk, chociaż przyjmował piłkę na raty, spokojnym strzałem pokonał Onura Kivraka. 23-latek aktywny i skuteczny był w obronie, gdzie mocno wspierał Brzyskiego. W 61. min powinien podwyższyć na 2:0, ale zwlekał ze strzałem, co skrzętnie wykorzystał Jose Bosingwa.

Miroslav Radović - 3+. Najskuteczniejszy zawodnik Legii w tym sezonie budzi postrach nie tylko w ekstraklasie, ale także w Europie. Obrońcy Trabzonsporu odcinali Serba od podań, przez co 30-latek sam często schodził po piłkę. Radović podawał na poziomie 90 proc. skuteczności, bramce Kivraka w czwartek jednak nie zagroził.

Marek Saganowski, Jakub Kosecki - grali zbyt krótko, by ich ocenić.