Sport.pl

Nowy mural poświęcony Lucjanowi Brychczemu odsłonięty [WIDEO]

Lucjan Brychczy odsłonił we wtorek nowy mural namalowany przez kibiców Legii. Ogromna praca poświęcona legendzie klubu powstała na ścianie jednego z bloków w Warszawie.


Mural namalowany na bocznej ścianie 10-piętrowego bloku zajmuje ponad 300 m kw. Pod napisem "Nasza Legenda" znajduje się klubowy herb i siedem postaci piłkarza i trenera - tak jak zmieniał się w ciągu 60 lat pracy w klubie przy Łazienkowskiej. Poniżej widoczny jest napis "Lucjan Brychczy", a w tle stary stadion Legii z krytą trybuną.

Projekt muralu powstał na podstawie plakatu poświęconemu Brychczemu, który można kupić w klubowym sklepie. Autorami dzieła są kibice Legii, którzy wykonują podobne prace związane z klubem. Malowanie zajęło im kilka tygodni.

Oficjalnego odsłonięcia muralu dokonał sam Lucjan Brychczy, który w tym roku obchodzi 60. rocznicę pracy w klubie - najpierw jako zawodnik stołecznego klubu, a później jako trener. Na wtorkowej uroczystości pojawili się między innymi dwaj piłkarze Legii: Miroslav Radović i Jakub Rzeźniczak.Więcej o: