Olbrzymie zainteresowanie naborem do drużyn młodzieżowych Legii

Niemal 1000 dzieci z całej Polski przybyło na Łazienkowską na nabór do Legii Warszawa. Wśród nich nie zabrakło także obcokrajowców m.in. z Francji i Białorusi.


Nabór przeznaczony był dla chłopców urodzonych w latach 2002-2008. Jak przebiegał? Po przebrnięciu przez rejestrację dzieci były dzielone na grupy i kierowane na boisko, gdzie odbywał się sprawdzian ich umiejętności. Na wyznaczonych obszarach rozgrywano minimecze, podczas których trenerzy oceniali dzieci pod kątem techniki, taktyki, szybkości oraz cech mentalnych.

Po raz kolejny Legia szukała zawodników nie tylko do centrali przy Łazienkowskiej, ale także do sześciu klubów partnerskich, którymi są: Drukarz, Varsovia, SEMP, Ursus, Józefovia i Legionovia. Dzięki nim mistrzowie Polski mogą przyjąć więcej osób, co pozwoli im trenować blisko swojego miejsca zamieszkania.

- To nasz duży atut. Trzeba zachęcać młodych ludzi do gry w piłkę. Legia i jej Kluby Partnerskie dają taką możliwość - powiedział dyrektor wykonawczy Akademii Legii Ernest Waś.

Na zakończenie każdy uczestnik naboru otrzymał upominki ufundowane przez klub. Za kilka miesięcy Legia przeprowadzi kolejne rekrutacje do Akademii. Więcej informacji na stronie internetowej akademia.legia.com