Liga Europy. Trzeci remis Trabzonsporu w tureckiej ekstraklasie

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie trzeciej kolejki tureckiej Süper Lig między Istanbul Basaksehir F.K. a Trabzonsporem. Grupowi rywale Legii w Lidze Europy jeden punkt uratowali dopiero w ostatniej minucie.

Podopieczni Vahida Halihodzicia od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w fazie grupowej Ligi Europy. W pierwszej kolejce Turcy na wyjeździe pokonali 2:1 Metalist Charków. Trabzonspor będzie najbliższym rywalem piłkarzy Henninga Berga w europejskich pucharach. Mecz w Turcji odbędzie się w czwartek drugiego października. Początek o godz. 19.

Trabzonsporowi w lidze tureckiej wiedzie się przeciętnie. Piłkarze Halihodzicia w poniedziałek zanotowali trzeci remis w trzeciej kolejce tego sezonu. Tym razem rywale mistrzów Polski w europejskich pucharach punktami podzielili się z Istanbul Basaksehir F.K. Jedno oczko Trabzon uratował w 90. minucie dzięki trafieniu Oscara Cardozo. Paragwajski napastnik, który do tureckiego klubu trafił latem z Benfiki za 4 mln euro, wykorzystał rzut karny.

Po trzech spotkaniach ligowych z dorobkiem trzech punktów podopieczni Halihodzicia zajmują w Süper Lig odległe, 12. miejsce w tabeli.

Skład Trabzonsporu: Onur Kivrak - Zeki Yavru, Essaid Belkalem, Avraam Papadopoulos, Musa Nizam - Kevin Constant (Ferhat Yazgan), Carl Medjani - Fatih Atik (Oscar Cardozo), Mehmet Ekici (Yusuf Erdogan), Waris Majeed - Sefa Yilmaz.