Artur Boruc: Rozważyłbym powrót do Legii

- Wielokrotnie powtarzałem, że kiedyś bym tu z miłą chęcią wrócił. Zdania nie zmieniłem, więc piłeczka jest po stronie Legii - stwierdził w rozmowie z Legia.com Artur Boruc.


Były bramkarz Legii odwiedził w czwartek Muzeum Legii - w ten sposób wykorzystał wolną chwilę podczas zgrupowania reprezentacji Polski, która szykuje się do niedzielnego meczu z Gibraltarem. Boruc, który w Southampton pełni rolę trzeciego bramkarza, przyznał na łamach Legia.com, że chętnie wróciłby do stołecznego klubu.

- Wielokrotnie powtarzałem, że kiedyś bym tu wrócił. Zdania nie zmieniłem, więc piłeczka jest po stronie Legii - powiedział. - Jak na razie okno jest zamknięte, więc w tej chwili nie ma możliwości, żebym trafił do Legii. Ale gdyby Legia się do mnie odezwała, oczywiście, że rozważyłbym jej ofertę - dodał.

Boruc, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Dolcanu Ząbki, spędził w Legii siedem sezonów. Zdobył z nią mistrzostwo i puchar ligi. W poprzednim sezonie był podstawowym bramkarzem Southampton FC. W obecnym jest zaledwie trzecim w hierarchii bramkarzem. Trener Ronald Koeman stawia na sprowadzonego w lecie za 10 mln funtów Frasera Forstera oraz Kelvina Davisa.