Centralna Liga Juniorów. Lider kontra mistrz

- Z szacunkiem podchodzimy do imponujących osiągnięć rywala, ale do sobotniego spotkania przygotowywaliśmy się tak jak do każdego innego - mówi Piotr Kobierecki, trener Legii z rocznika 1996/97.


Tydzień temu młodzi legioniści udanie zainaugurowali rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Wygrali 3:0 z GKS Bełchatów i są liderem grupy wschodniej. O kolejne zwycięstwo młodzi piłkarze powalczą w sobotę. Ich rywalem w drugiej kolejce będzie Wisła Kraków, czyli mistrz Polski z poprzedniego sezonu.

- Mówi się, że w Krakowie nie szkoli się młodzieży, ale to nieprawda - twierdzi Kobierecki. - Wyniki mają imponujące. Osiągają sukcesy nie tylko w CLJ, ale i innych kategoriach wiekowych. To budzi szacunek. Nie szykowaliśmy się jednak do meczu z Wisłą w szczególny sposób. Podejdziemy do tej rywalizacji jak do każdej innej - dodaje.

Rozgrywki CLJ ruszyły w poprzednim roku. W pierwszym sezonie Legia prowadzona przez Dariusza Banasika dotarła do ćwierćfinału, gdzie odpadła z Lechem Poznań (2:2 u siebie, 0:3 na wyjeździe).

Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. Początek o 16, wstęp wolny.