Sport.pl

Liga Mistrzów. Legia zapowiada złożenie odwołania

?Klub złożył wniosek o wydanie uzasadnienia i po jego otrzymaniu wniesie stosowne odwołanie? - czytamy na oficjalniej stronie Legii Warszawa.
Oficjalna strona Legii potwierdziła wiadomość o weryfikacji wyniku drugiego meczu na walkower (wynik 3:0) dla drużyny Celtic FC. Informuje jednak, że złoży odwołanie.

Nie wiadomo, do kogo Legia się odwoła i czy ma jakiekolwiek szanse na odwrócenie decyzji, gdyż w piątek zespoły w IV rundzie eliminacji zostaną połączone w pary. Do jednej z nich trafi Celtic.

Rzecznik PZPN: Małe szanse

Jak powiedział na antenie TVN24 rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, Legia może się odwołać od kary do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie. Nie wierzy jednak zbytnio w skuteczność takiego odwołania, gdyż trybunał będzie rozpatrywał tę sprawę pod kątem regulaminu. - Legia Warszawa jednoznacznie naruszyła punkty tego regulaminu, stąd taka decyzja UEFA - uważa Kwiatkowski.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Jak oceniasz decyzję UEFA?
Więcej o:
Komentarze (6)
Liga Mistrzów. Legia zapowiada złożenie odwołania
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 17 razy 11

  Wstyd jest obustronny

  Dla Legii i jej prowincjonalnej amatorszczyzny (w "największym klubie w kraju" same nieuki, nie ma jednej osoby, która orientowałaby się w przepisach)

  Dla UEFA - działającej na mafijnych zasadach i interpretującej przepisy w zależności od "równych" i "równiejszych". Polakom zawsze wlepią maksymalną karę - innym już niekoniecznie. Jakiś czas temu wykluczono (słusznie) z pucharów Wisłę, za zranienie przez troglodytę Dino Baggio. Kiedy parę lat później w Rzymie rozwalono głowę sędziemu, Roma dostała tylko karę pustych trybun...

 • kibicacmilan

  Oceniono 10 razy 10

  napiszę tak bo widzę po raz kolejny pana redaktora w dość "obszernych" pełnych ciekawostek artykułach...
  Nie wiadomo, do kogo Legia się odwoła i czy ma jakiekolwiek szanse na odwrócenie decyzji, gdyż w piątek zespoły w IV rundzie eliminacji zostaną połączone w pary. Do jednej z nich trafi Celtic.

  Nie wiadomo...czy ma szanse.Dziennikarz które naprawdę interesuje sport/piłka nożna raz,raz odpaliłby choćby regulamin uefy i sprawdził jakie są kary za tego typu przewinienia,jeśli tylko walkower to szanse wiemy jakie są,do kogo?myślę że można by to znaleźć ale po co panie redaktorze prawda?lepiej napisac nie wiadomo,nie wiem itd...brawo,wpierw gdybanie o Vrdoljaku a teraz to...żenada,na tragedii Legii Pan chyba newsy w redakcji nabija by mieć mniej roboty w najbliższych dniach

 • boguslawbch6808

  Oceniono 3 razy 1

  UEFA tylko czekała żeby znależć haka na Legię i ją upokorzyć... Za słynny napis "JIHAD"

 • Oceniono 6 razy 0

  Kara dla Legii wg mnie jest skandaliczna.Owszem jest winą klubu złamanie przepisów owszem kara jej się należała ale jak tu nie powiedzieć że UEFA jest jedną mafią piłkarską i sprawy takowe traktuje patrząc najpierw na to jaki klub i skąd dane wykroczenie popełnił a na dowód Debreczyn kilka lat wstecz popełnił również taki błąd (takie wykroczenie) za co dostał od tej samej UEF;y karę finansową bodajże kilkunastu tysięcy euro więc pytanie brzmi Gdzie tu jest jakakolwiek sprawiedliwość i równe traktowanie klubów zrzeszonych w związkach piłki nożnej przynależnych do UEFA?Odpowiem od razu nie ma żadnej sprawiedliwości i równego traktowania a cała UEFA to tylko kolesiostwo, kumoterstwo i załatwianie spraw np awansu tym których się uważa przy ,,zielonym stoliku" byle tylko była podstawa by taki klub uchronić ewent wypromować.Kpina kpina i jeszcze raz kpina.Jestem kibicem Wisły ale przede wszystkim jestem Polakiem a w tej sytuacji polski klub został perfidnie oszukany, wykolegowany, owszem zawinił ale skoro kilka lat wstecz za to samo inny klub tyle że z Węgier każe się zdecydowanie łagodniej a polski klub najsurowiej to dla mnie świadczy to tylko o jednym kompletnym braku szacunku ze strony UEFA do Polaków, polskich klubów i całego polskiego związku Panowie z UEFA dla mnie tym udowodniliście że jesteście złodziejami którzy dla możnych i ,,zasłużonych" i przez was uważanych przy ,,zielonym stoliku" wszystko jesteście w stanie załatwić.Chrzanię taką UEF'ę, takie struktury w których jej członków traktuje się nierówno, jednych promuje a drugich uważa się za obywateli trzeciego piłkarskiego świata, bo powiedzmy to sobie wszyscy jasno tak właśnie została potraktowana Legia przez UEFA- jak klub z piłkarskiego trzeciego świata a być może i jeszcze gorzej.Chrzanić śmieszną UEFA.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX