Liga Mistrzów. Celtic w ostatniej chwili podbił cenę

Zakup praw do meczu Celtic-Legia był już wstępnie wynegocjowany, ale wtedy Szkoci podbili stawkę dwukrotnie - wynika z informacji Sport.pl. Szkoci oczekiwali kwoty wyższej niż TVP zapłaciła za trzy poprzednie eliminacyjne mecze Legii w LM razem wzięte


Według naszych informacji, przedstawiciele Celticu (w eliminacjach LM od pierwszej do trzeciej rundy właścicielem praw TV są kluby, w play off już obowiązuje centralizacja i prawa należą do UEFA) od początku zachowywali się w negocjacjach dość dziwnie. W pewnym momencie TVP, negocjująca zakup transmisji przez pośrednika, firmę UFA, już przystała na zaproponowaną przez Szkotów kwotę. Ale wtedy druga strona zmieniła zdanie i podniosła cenę dwukrotnie. Celtic zastrzegł przy okazji, że nie będzie w stanie zorganizować transmisji w standardzie telewizyjnym, czyli na co najmniej sześć kamer, tylko w niższej jakości, internetowej, na cztery kamery, bo tylko tyle udało jej się zamówić. TVP była zainteresowana również transmisją internetową, złożyła ofertę, ale na razie nie dostała odpowiedzi. Ze Szkotami negocjuje też firma bukmacherska STS. Decyzja, czy za pomocą strony internetowej bukmachera będzie można obejrzeć spotkanie, ma zapaść w środę.

Jak mówi osoba znająca szczegóły negocjacji, Celticowi nie zależało na sprzedaży praw telewizyjnych na polski rynek, bo liczył przede wszystkim na zyski z biletów, na to że na stadion w Edynburgu przyjdą tysiące Polaków. Szkoci obawiali się, że wielu polskich kibiców ze Szkocji zostałoby w domach, wiedząc że będzie transmisja którą mogą obejrzeć dzięki przywiezionym z Polski dekoderom. Z norweską telewizją TV2 Celtic szybko doszedł do porozumienia.

Na razie pewne jest jedynie, że transmisję z meczu przeprowadzać będzie skierowana do subskrybentów internetowa Celtic TV. Szkocki klub poinformował, że wykupienie subskrypcji w Celtic TV kosztuje 12,99 funta, a przekaz będzie też dostępny w Polsce. Początek meczu w środę o 20.45.