Liga Mistrzów. Nie będzie transmisji meczu Celtic - Legia

Mimo wielodniowych bardzo intensywnych zabiegów i wyjątkowo atrakcyjnej oferty finansowej Telewizji Polskiej nie udało się przekonać władz klubu Celtic Glasgow do zorganizowania i sprzedania praw do transmisji meczu Szkotów z Legią Warszawa. TVP stara się jeszcze o transmisję internetową - czytamy w specjalnym oświadczeniu TVP.


- Powodem decyzji Celticu jest - według naszych informacji - obawa, że transmisja telewizyjna zagrozi wpływom z biletów na ten mecz, w dużej mierze nabywanych przez polskich kibiców - czytamy dalej w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że Legia wygrała pierwszy mecz na własnym stadionie 4:1.

- Jedyną transmisję z meczu przeprowadzać będzie skierowana do subskrybentów internetowa Celtic TV. Jest to transmisja oparta jednak na zaledwie czterokamerowej produkcji, czyli w standardzie internetowym, nienadającym się do wykorzystania w żadnym przekazie telewizyjnym. Najniższy akceptowalny przekaz realizowany jest 12 kamerami, a najważniejsze transmisje z MŚ, ME czy Champions League realizowane są przez 34 kamery. Telewizja Polska zwróciła się z ofertą nabycia praw internetowych geokodowanych na terytorium Polski do meczu Celtic - Legia Warszawa i czeka na odpowiedź władz szkockiego klubu - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Celtic poinformował, że wykupienie subskrypcji w Celtic TV kosztuje 12,99 funta, a przekaz będzie też dostępny w Polsce. Początek meczu w środę o 20.45.