Celtic Glasgow rozgromiony przez Tottenham

Rywal Legii w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Celtic Glasgow przegrał w towarzyskim meczu z angielskim Tottenhamem aż 1:6.
W rozgrywanym w Helsinkach meczu Celtic wystąpił w rezerwowym składzie. Tylko dwóch piłkarzy, którzy wystąpili w Warszawie w przegranym meczu z Legią 1:4, zagrało również przeciwko Tottenhamowi: fiński napastnik Teemu Pukki i nigeryjski obrońca Efe Ambrose, który w środę został ukarany w końcówce pierwszej połowy czerwoną kartką. Szansę dostali zmiennicy, m.in. bramkarz Craig Gordon i młodzi pomocnicy Filip Twardzik, John Herron i Jackson Irvine.

Bramki dla Tottenhamu zdobyli Andros Townsend, Roberto Soldado, Lewis Holtby, Erik Lamela, Christian Eriksen i z karnego Emmanuel Adebayor. W końcówce pierwszej połowy jedynego gola dla mistrzów Szkocji strzelił Jamie Lindsay. Ambrose w 90. minucie meczu ponownie został ukarany czerwoną kartką.

Skład Celticu w meczu z Tottenhamem: Gordon - Herron, O'Connell, Ambrose, Twardzik - Lindsay, Irvine (52. Walters), Henderson - McGeouch, Pukki (52. Balde), McMullan.

Legia zagra rewanż z Celtikiem w środę 6 sierpnia w Edynburgu. Jeśli wyeliminuje mistrza Szkocji, w IV rundzie powalczy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.