Eksperci przed meczem z Celtikiem. "Legioniści nie powinni kombinować"

PRZEGLĄD PRASY. - Tak naprawdę jeśli cała drużyna nie zepnie się i nie zagra znakomitego spotkania, to trudno będzie myśleć o korzystnym wyniku przed rewanżem - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Dariusz Dziekanowski.


W środowy wieczór piłkarze mistrza Polski rozegrają pierwsze spotkanie trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow. Jaki jest najlepszy sposób na pokonanie Szkotów? - Szybka gra na ich połowie, wymiana podań na jeden, góra dwa kontakty. Jestem przekonany, że Legia będzie miała sytuacje do strzelenia gola, pytanie, jak bardzo piłkarze będą skoncentrowani. - uważa były kapitan Legii Cezary Kucharski. - Trener nie powinien kombinować niczego w podstawowym składzie i taktyce na to spotkanie - twierdzi inny były atakujący warszawian Piotr Włodarczyk i dodaje: - Ustawienie bez klasycznego napastnika będzie atutem Legii Ondrej Duda, Miroslav Radović i skrzydłowi powinni grać kombinacyjnie, z czym niezbyt zwrotni obrońcy Celticu mogą sobie nie poradzić. - podkreśla "Nędza".

Eksperci pytani przez "Przegląd Sportowy" są zgodni - kluczem do zwycięstwa nad Szkotami będzie nie tylko dobra dyspozycja duetu Duda-Radović, ale i całego zespołu. - Najważniejsze postaci w ekipie mistrza Polski to Duda i Radović. Od nich zależy wiele, ale tak naprawdę jeśli cała drużyna nie zepnie się i nie zagra znakomitego spotkania, to trudno będzie myśleć o korzystnym wyniku przed rewanżem. - stwierdza Dariusz Dziekanowski. A były zawodnik Glasgow Rangers Dariusz Adamczuk uważa, że kluczową rolę w meczu przeciwko Celtikowi może odegrać Jakub Kosecki. - Jest bardzo szybkim piłkarzem, dlatego rośli obrońcy szkockiej drużyny powinni mieć z nim wielkie problemy. Jeśli szarpnie na skrzydle, jest w stanie wypracować okazję kolegom lub wywalczyć rzut wolny w okolicach pola karnego. Trener powinien postawić na Kubę, bo to idealny piłkarz do gry przeciwko takiej drużynie jak Celtic. - przekonuje były reprezentant Polski.Jakim wynikiem zakończy się mecz Legia - Celtic?