Henning Berg: Celtic jest krok przed nami, ale mamy szanse na awans

- Polska liga jest minimalnie lepsza od szkockiej, ale Celtic totalnie zdominował swoje rozgrywki. Jest o krok przed nami, gra regularnie w Europie, ale dla nas to ciekawy test. Spodziewam się dwóch ciężkich spotkań, ale tak samo było w poprzedniej rundzie, taki jest futbol. Mamy szanse na awans, a jak będzie - zobaczymy - mówił w piątek trener Legii Henning Berg.


Podczas konferencji prasowej przed sobotnim meczem z Cracovią do Norwega padło kilka pytań o Celtic, z którym Legia już w przyszłym tygodniu rozpocznie rywalizację w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Berga zapytano m.in. o trenera drużyny z Glasgow, którym jest jego rodak. - Ronny Deila to dobry trener, jego drużyny zazwyczaj grają ofensywnie. W Norwegii zbudował świetną ekipę opartą na młodych zawodnikach, wspartych bardziej doświadczonymi. Świetnie spisywali się na własnym boisku - mówił Berg, który jako zawodnik grał w Glasgow Rangers.

- To było bardzo dawno, dużo się już zmieniło. Wtedy to Celtic wygrał ligę, ale fajnie było być częścią tego zespołu - wspaniali kibice i historia - wspominał czasy w Rangersach Berg. - Graliśmy w Lidze Mistrzów i bardzo dobrze wspominam ten okres, choć nic wtedy nie wygraliśmy. Grając dla Rangers, zawsze chcesz pokonać Celtic.

- Motywacja nie będzie jednak problemem, mam jej w Legii pod dostatkiem - zaznaczył trener. - Celtic stworzy świetną atmosferę i z marketingowego punktu widzenia to świetne wydarzenie. Z piłkarskiego - niedawno pokonali Barcelonę, kupują piłkarzy za dużo większe pieniądze.

- Polska liga jest minimalnie lepsza od szkockiej, ale Celtic totalnie zdominował swoje rozgrywki. Jest o krok przed nami, gra regularnie w Europie, ale dla nas to ciekawy test. Spodziewam się dwóch ciężkich spotkań, ale tak samo było w poprzedniej rundzie, taki jest futbol. Mamy szanse na awans, a jak będzie - zobaczymy - stwierdził Berg.

A na koniec dodał: - Chciałbym jeszcze dodać, że cieszę się z awansu trzech polskich drużyn, to dobrze dla całego futbolu w kraju. Przed tygodniem wszyscy spisali nas na straty, mówiono o najgorszych występach w historii. Wszystkim życzę powodzenia i dalszego rozwoju.

Pierwszy mecz Legii z Celtikiem odbędzie się w środę 30 sierpnia przy Łazienkowskiej. Rewanż 6 sierpnia w Edynburgu.

Czy Legia wyeliminuje Celtic?